•  

Mój ulubiony odcinek Planety Mołdawi #gotujzwykopem #heheszki #nonsensopedia

Widzimy Roberta Makłowicza na tle zielonego lasu.

Robert Makłowicz
    Mówi ze swoim Makłowiczowym akcentem.
    I tak w naszej kulinarnej podróży po Mołdawii, dotarliśmy do Gagauzji. Ta niezwykle ciekawa kraina oferuje nam niezwykle interesujące menu. Zanim jednak poznamy tradycyjne potrawy gagauskie, zanim udamy się do miasta, zatrzymamy się w pobliskiej wiosce.

Następne ujęcie.

Robert Makłowicz
    W tej oto wiosce mieszka plemię Wegetarian. Wegetarianie ci odżywiają się niezwykle ciekawym jadłospisem. Otóż ich kuchnia opiera się na mięsie ludzkim.

Widzimy jednego z Wegetarian.

Robert Makłowicz
    Jest tu ze mną X'hrugbu, tutejszy kucharz, który pomoże przygotować mi ludzki gulasz. X'bag dabug ghuk buk'dabuk. Kahbu hrut'ghut?

X'hrugbu
    Sa'atuk ghuk!

Robert Makłowicz
    X'hrugbu mówi, że udało im się zdobyć dwóch świeżych, dorodnych ludzi. Zaraz ich obejrzymy.

Następne ujęcie. Widzimy Wojciecha Cejrowskiego i operatora kamery związanych i siedzących obok stolika z warzywami i przyprawami.

Robert Makłowicz
    Mamy tu przygotowane stanowisko. Widzimy dwóch ludzi. Zapytam teraz X'hrugbu czym powinniśmy się kierować przy wyborze odpowiednich ludzi. X'hrugbu gah dabug ysa'atuk vhuk bhok dab'raduk x'bhuk?

X'hrugbu
    Sa'atuk gahbak'tak x'buk tahtuk!

Robert Makłowicz
    X'hrugbu mówi, że należy brać to co wpadnie do wioski, czyli w wolnym tłumaczeniu, nie wolno być wybrednym w wyborze.

Makłowicz maca Cejrowskiego po policzku, a ten błagalnym wzrokiem patrzy na Makłowicza i w kamerę.

Robert Makłowicz
    Przygotujemy teraz danie, które po wegetariańsku nazywa się vusa'atuk zak'farthop, czyli gulasz z ludzi. Na początek należy ludzi zabić, tak jak robimy to z karpiami, czyli najlepiej młotkiem.

X'hrugbu kładzie głowę Wojciecha Cejrowskiego na pieńku.

X'hrugbu
    Puk bah'buh ghuk xuk da'tang!

Robert Makłowicz
    X'hrugbu mówi, że uderzenie musi być silne i szybkie.

Widzimy jak Makłowicz bierze zamach i uderza młotkiem. Słyszymy jęk Cejrowskiego i widzimy krew i fragmenty mózgu, które zabryzgały kamerę i Makłowicza.

Makłowicz bierze duży, ostry nóż.

Robert Makłowicz
    A teraz przystąpimy do patroszenia.

Kamera pokazuje jak Makłowicz mówi coś o nożu. Nie słyszymy go już. Koniec odcinka.

pokaż spoiler http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Non%C5%BAr%C3%B3d%C5%82a:Planeta_Mo%C5%82dawia_%28sezon_4%29

•  

@BlakeCarrington: Planeta Mołdawia jest zajebista, przeczytałem chyba 10 razy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Benzen: faktycznie słyszę Roberta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@BlakeCarrington: ciąg dalszy:
      Gdzieś w Gagauzji. Wioska wegetarian.

Robert Makłowicz
      I na koniec jeszcze mieszamy i możemy podawać. Gulasz ludzki najlepiej smakuje z chlebem razowym lub z kaszanką. Wegetarianie produkują chleb razowy, który nazywają Ivo'zar belh, i jedzą go, gdy nie ma ludzi pod dostatkiem. Tak więc jemy to w specjalnej misce, która nazywa się aksim, wkładamy chleb razowy i nalewamy gulasz. Dla efektu można dodać natkę pietruszki. Voila, albo jak mówią Wegetarianie ghuk'butr!

Makłowicz nalewa drugą miskę gulaszu i podaje ją X'hrugbu.

Robert Makłowicz
      Egho'xmakh!

X'hrugbu
      Pakhu!

Robert Makłowicz
      No to próbujemy.

Makłowicz i X'hrugbu biorą łyżkę gulaszu. Obaj robią błogie miny.

Robert Makłowicz
      "Manifikat". Przepyszne, prawda X'hrugbu? Egho'xmakh'd?

X'hrugbu
      Egho!

Robert Makłowicz
      A teraz wyruszymy do najbliższego miasta, gdzie przygotuję inną gagauską potrawę.

Kamera jakby "wychodzi z telewizora". Widzimy jakąś kobietę, która ogląda program Makłowicza. Chowa twarz w dłoniach.

Ewa Wachowicz
      Sięgając po telefon, jej nazwisko widzimy na leżącym obok dowodzie osobistym.
      Chyba czas go zdjąć z anteny...

Gorące dyskusje ostatnie 12h

„Sen o Warszawie” zapis fonetyczny wykorzystany przez Metallikę (ʘ‿ʘ)

pokaż spoiler Jak bylo to bedzie jeszcze raz

#metallica #warszawa #muzyka #rock #koncert

odpowiedzi (33)

#oswiadczenie #gry #fortnite

Mam syna 9lvl. Oczywiście na PS4 gra mega za dużo w Fortnite. Mega za dużo też wydałem już pieniędzy na skiny i emotki ale mniejsza z tym.

Nie grałem w gry od wieków. ostatnio chyba CS1.6 jakieś 18 lat temu.
    Ostatnio postanowiłem zainstalować sobie tego gniota Fortnite na swoim PC (kuźwa chyba z 30GB).
    No i dołączyłem do teamu mojego syna. Zdziwiły się małolaty bo nie jestem totalnym lamą i coś jeszcze pamiętam z FPSów. Tylko to budowanie ścian, schodów jest mega wkurzające. Pół klawiatury trzeba ogarniać :(

Generalnie syn jest mega dumny bo jestem jedynym ojcem, który gra ze swoją pociechą (w tej ekipie przynajmniej).
    Miło mi bo młody zamiast gonić razem ze swoją ekipą to wciąż mnie ochrania i wspiera :)
    Ps. tylko jakoś nie chce mi się uruchamiać mikrofonu jak reszta tych dzieciaków.

#40plusclub
    pokaż całość

odpowiedzi (76)

Czy czulibyście się źle gdyby wasz dobry znajomy został wyrzucony z waszego powodu? Pytanie retoryczne bo pewnie większość z was miałaby wyrzuty sumienia tak jak i ja mam teraz.

Zepsułem pewną maszynę w pracy, wrzuciłem tam coś czego nie powinienem w sumie dla jaj ale maszyna stanęła i trzeba było wezwać ekipę naprawczą której naprawienie jej zajmie jakiś tydzień czasu co dla zakładu który pracuje 24/7 jest ogromną stratą.
    Szczęście takie że działo się to za kamerami dlatego mój kumpel który tam dłużej pracuje postanowił wziąć winę na siebie nim ja cokolwiek powiedziałem. Nie powiem, byłem cały blady ze strachu i on to chyba zauważył dlatego postanowił mi pomóc. Kierownik nie zastanawiając się powiedział do niego że jest zwolniony i że na dniach dostanie wypowiedzenie dyscyplinarne. Na nic się zdały błagania że to był przypadek.

Chyba nawet on się tego nie spodziewał bo też to przeżył widać było po nim choć już nie było odwrotu. Zrobił dobry uczynek w zamian za zwolnienie z pracy.
    Jak mu to mogę wynagrodzić? Chciałem postawić mu flache w ramach rekompensaty ale jak napisałem żeby wyjść na miasto nic nie odpisał dlatego do was pisze bo nie wiem co robić a jest mi z tym źle.

#pytanie #praca #pracbaza #rozkminy
    pokaż całość

odpowiedzi (114)