Gorące dyskusje ostatnie 12h

"Zaspałem na starcie. Światła zgasły bardzo wcześnie. Udało się zyskać dwie pozycje. Miałem strasznego pecha na prostej, trafiłem na McLarena, który miał kapcia, musiałem zahamować. Udało mi się odzyskać pozycję, którą straciłem zakręt później. Ogólnie nie było łatwo. Razem z ostatnim kompletem opon, przy 250 km/h, były takie wibracje, że praktycznie nic nie widziałem"

O chuj XDDD
    #f1 #kubica
    pokaż całość

odpowiedzi (4)

Witam. Przepraszam, że wczoraj nie było wykreślanki, ale dzisiaj już wracamy. Dzisiaj odpada muzyka elektroniczna, która miała 39.87% głosów i zajmuje 4. miejsce. Oczywiście wciąż głosujecie na najgorszy gatunek muzyczny.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Jeśli chcesz być wołany - możesz kliknąć w plusa - lub zaobserwować tag ----> #wykopowawykreslanka pokaż całość

odpowiedzi (21)

Ciekawostka o absurdach służby zdrowia w USA:

Zdjęcie poniżej przedstawia jak wygląda darmowa pomoc stomatologiczna dla nieubezpieczonych Amerykanów. Organizacje charytatywne organizują takie mobilne punkty w najbiedniejszych rejonach USA (np. w hali Lakersów w Los Angeles:). Polega to na tym, że ciężarówkami lub nawet samolotami zwozi się do jakiejś szkoły lub na stadion fotele, rentgeny i cały ten medyczny sprzęt. Przez weekend przyjmują tylu pacjentów ilu zdołają, czasem to ponad 5000 osób. W takie miejsca zjeżdżają tysiące ludzi, który koczują na parkingu. Spędzają w samochodach lub namiotach jedną czasem dwie noce. Rejestracja zaczyna się o 3:00 w nocy, a pacjentów zaczynają przyjmować w sobotę o 6:00 rano - kto pierwszy ten lepszy, trochę jak u nas:) Jak masz pecha to na fotelu usiądziesz dopiero po dwóch dobach czekania...albo wcale się nie doczekasz.
    Ludzie przyjeżdżają czasem z sąsiedniego stanu. Czytałem historię kobiety, która z bolącym zębem jechała 500 mil w jedną stronę. Trochę absurdalne-w Polsce wizyta u dentysty kosztowała by ją mniej niż paliwo. Co ciekawe 1/4 pacjentów na tych eventach ma ubezpieczenie, ale mimo to nie mogą się dostać normalnie do lekarzy, albo muszą czekać wiele tygodni. Korzystają więc z takich okazji. Nie wiem dlaczego to tak działa.

No dobra to jeszcze na koniec trochę statystyk:
    W USA średnio jeden stomatolog przypada na 1600 osób ale różnice między stanami są piramidalne. Najlepszy stan to 1 na 355 osób a najgorszy to 1 na 22300...czyli są takie stany, w których dostęp do opieki stomatologicznej jest na poziomie krajów trzeciego świata. Dla porównania w Polsce jest 1 na 3000 i jesteśmy ostatni w Europie.
    W USA jest 40-50 mln osób bez ubezpieczenia zdrowotnego.

...a tak przy okazji jest jakaś różnica między "dentysta" a "stomatolog"?

#ciekawostki #usa #stahs
    pokaż całość

odpowiedzi (18)

Advertisement