Wpis z mikrobloga

@BongoBong: Przecież tu chodzi jedynie o symbol. Nijak ta intronizacja nie przekłada się negatywnie na gospodarkę, czy mówiąc nawet ogólniej funkcjonowanie państwa. Nie rozumiem całego bólu dupy ludzi, którzy często prześmiewczo wymieniają ją, jakoby miała być argumentem eliminującym Brauna jako polityka.
@nie_jem_grzybow: nie chodzi mi nawet o to że gada jak wiejski proboszcz, on uważa że jedna z religii w kraju potrzebuje ochrony, i to ta najsilniejsza - ciekawe przed kim i przed czym, oraz w jaki sposób. To ma być poważny punkt programowy? Zresztą dziś po 17 zrobię obszerny wpis poświęcony ks. Braunowi
@Fredericksen: To może tak: jestem katolikiem, w skrócie wierzę i uważam, że wiara jest potrzebna dla kształtowania moralności. Mam, nazwijmy to prawicowe poglądy. Jestem za wolnością gospodarczą. Teoretycznie powinien interesować mnie Braun jako prezydent, ale tak nie jest. Uściślając...

+ dobra prezencja (postawny facet, dobra dykcja, elegancja, spokój)
- przy każdej okazji jedzie tak: nie ma mnie w telewizji/żydy nami rządzo/Bóg nas uratuje
- zero konkretów, potrafi tylko powiedzieć o wolności
@mambalaga: O to właśnie chodzi w wyborach - o wybór nam najodpowiedniejszego spośród kilku kandydatów. Mało kto zrobi choćby tak krótką analizę kandydata jak ty to zrobiłeś i podejdzie do tego racjonalnie. Najczęściej z góry argumentują prześmiewczo "nie bo katol" i tyle, to ma być ten miażdżący, niepodważalny powód. Mój głos także nie powędruję w stronę Brauna, ale mimo wszystko szanuje tego człowieka choćby za to jak ustawia dziennikarzy do pionu.
@mambalaga: Szczerze mówiąc on mi bardziej pasuje na posła niż na prezydenta. Im więcej posłów z prawicowymi poglądami tym lepiej. Jeszcze wracając do Brauna jako prezydenta i braku konkretów. Wielokrotnie mówił o radzie prezydenckiej, którą by utworzył. Sądzę, że to ona byłaby jego głosem na temat gospodarki. On sam w roli reprezentacyjnej, upamiętniającej wydarzenia historyczne byłby genialny. Wyobraź sobie jego przemowę podczas corocznej, ważnej rocznicy - wszyscy by go oglądali i