Wpis z mikrobloga

Drogie #mikrokoksy. Izotoniki i banany na redukcji? Moim celem jest zmniejszenie procentowej zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie, ale idzie dość ciężko, więc zastanawiam się, czy nie "przyciąć więcej" i powinienem odpuścić w porze treningu (oraz przed i po) napoje izotoniczne, a zastąpić je wodą. Dziś zauważyłem, że tam jest 26 gramów cukrów...
Kolejna kwestia - czasem zjadam jakiś baton (typu Mars, Milky Way, Twix) przed treningiem (by mieć trochę energii), a banana po (a po półgodzinie czy maks. godzinie dwa, trzy jajka lub białko 'Whey'). Zrezygnować z banana i batonika? Wolę mieć mniej energii na treningu (ale spalać tkankę tłuszczową) niż ćwiczyć jak nakręcony, ale nic nie spalać.
Ważniejsze jest dla mnie schudnięcie niż fakt utraty masy mięśniowej (temu ostatniemu staram się przeciwdziałać, biorąc BCAA (pięć gramów przed i pięć po treningu)), co nie oznacza, że chcę zaniedbać regenerację...

PS Istotna uwaga - nie chodzi mi o siłownię, lecz raczej trening ogólny (obwodowy, funkcjonalny?). Zwykle trochę skakanki, "deska" (w różnych konfiguracjach), brzuszki, dipsy, przysiady (również z kettle'ami), pompki, troszkę biegania (ale mało), podciągania i wiele innych. Ogólnie rzecz biorąc, ćwiczenia bardzo urozmaicone, ale raczej mające niewiele wspólnego ze sztangą czy hantlami.

#redukcja #chudnijzwykopem
Wołam @Grzesiek1010, bo po sylwetce domniemuję, że zna się na rzeczy. ;-)
  • 14
@amarantowy: Niestety, tego nigdy nie liczyłem. Ogólnie rzecz biorąc, moja dieta to mniej więcej:
jogurt naturalny z płatkami owsianymi, serek wiejski (śniadanie), różnoraki obiad (tutaj nie gardzę niczym...), wieczorami często surówka (np. 300 gramów), kabanosy, serki wiejskie, jajka (zwłaszcza po treningach), surowe warzywa (papryka, marchewki).
Piję niemal wyłącznie wodę (źródlaną), raz na kilka dni kawę z mlekiem, no i to, co opisałem w pierwszym wpisie (w czasie okołotreningowym).
@NigdyNieJemNaCzczo:
Boże... jak można pić ten syf z cukrem to raz...
Słodycze masz takie skoki insuliny, że organizm dostaje #!$%@?...

To co napisałeś nie można nawet nazwać dietą to jest ... jeden wielki chu* tak na prawdę ...

Ty mówisz o energii ??? Wyobraź sobie, że ja od poniedziałku mam taką dietę
1.3 całe jajka 3 białka + warzywa max 200g
2,3,4,5 100g kurczaka + 30g masła orzechowego + 200warzyw
6.3
@rotero: Z tymi Twiksami to od wielkiego dzwonu... Banany, dlatego że czytałem, iż po treningu powinno się przyjąć cukry proste. Zdaję sobie sprawę, że to może był zły pomysł, więc pytam. ;-) Rozumiem więc, że izotoniki też odpuścić na rzecz wody?
@rotero, @Grzesiek1010, dzięki wam obu za uwagi. Wywalam więc izotoniki, banany i batony (ale te ostatnie naprawdę rzadko jadam...). To jeszcze jedno pytanie... Kreatyna dla gościa, który ma ok. 25% tkanki tłuszczowej (niemierzone, ocena "na oko" na podstawie zdjęć w Internecie) się przyda? Jeśli tak, to w jakiej dawce? Cel - schudnięcie, ale też nabranie masy mięśniowej, czyli cbyba w tym wypadku rekompozycja. ;-)
@Mr_Teo, wiem, że może tak wyglądać, ale nie jestem naturszczykiem, jeśli chodzi o treningi; po prostu nigdy nie stosowałem do tego sensownej diety i suplementacji, stąd też tyle pytań.

@rotero, Dobra, dzięki, postanowione więc, że kreatyna do wzięcia.

PS @Grzesiek1010, czy obróbka mięsa (smażenie, pieczenie) nie będzie miała negatywnego wpływu? Powiedzmy, że ok. 13:00 - 14:00 jem obiad (schabowy/pierś z kurczaka/pieczeń wieprzowa, itd. oraz ryż/kasza gryczana/ewentualnie ziemniaki, a do
@NigdyNieJemNaCzczo:

pora jedzenia posiłku w ciągu dnia nie ma znaczenia
liczba posiłków w ciągu dnia nie ma znaczenia
liczba kalorii w ciągu dnia nie ma znaczenia

Znaczenie ma liczba kalorii dłuższym okresie, np. w ciągu tygodnia, dwóch, trzech. Jeżeli w takim czasie będziesz jadł średnio dobowo więcej niż potrzebujesz, organizm przestawi się na tryb "magazynowanie" (nie nadąży zużywać/spalać kalorii). Jeżeli będziesz jadł mniej, właczy tryb "korzystanie z zapasów/redukcja".

Nie przejmuj się