Wpis z mikrobloga

#pc #gry #cokupic
Witam. Chciałbym złożyć sobie komputer tylko pod dwie gry #wiedzmin3 oraz #gtav.
Mógłbym was prosić o podanie optymalnej konfiguracji żeby w wiedzmina pograć na średnich w HD. Zmieszcze się w 2tys?
Dysk HDD i zasilacz Corsair 450w juz mam z wcześniejszej konfiguracji
  • 21
Zalezy mi po prostu na najtańszej konfiguracji na której będę mógł pograć wtedy gry.
W przyszłości na pewno nowy NFS ale tutaj liczę juz na późniejsza rozbudowę kompa
@sbk7225: Nie słuchaj tych bzdur fanatyków drogich części. Za 800 zł spokojnie kupisz dobry procesor np. i5 4460, karta graficzna GeForce GTX 960 za 900 zł z hakiem. I zostaje ci na dobrą płytę główną. Jeżeli potrzebujesz dokupić też RAM, to zmieścisz się w 200 zł z 8 GB, ale to pewnie będziesz musiał z czegoś zjechać, proponuję z procesora.

Taka konfiguracja starczy ci na High-Ultra w obu tych grach. Niekoniecznie
@sbk7225: R9 290X jest znacznie lepszy, ale będziesz musiał zmienić zasilacz. Jak już chcesz kartę w okolicach tej kwoty to lepszy będzie GTX 970, Wiedźmina 3 ciągnie na Ultra. Używanego kupisz za te 1300zł.
Edit: No i zapomniałem wspomnieć o najważniejszym - GTX 970 ma znacznie mniejszy pobór mocy od R9 290X. Jeśli twój zasilacz to Corsair VS450 to spokojnie starczy.
@Murzinio: Sorry ze tak męczę. Niestety musiałbym zjechać trochę z budżetem.
Orientujesz się może czy w wyżej wymienione gry spokojnie zagram na I3 4170 i R9 270? Da się na tym pograć w nowe gry?