Wpis z mikrobloga

hej kto pisał testy do #mensa ? Warto się przed nimi jakoś przygotować? Porobić jakieś przykładowe testy na rozgrzewkę ? Czy są w necie jakieś przykładowe gdzie nie muszę wysyłać smsów premium ? :)
  • 11
@zly_dzien: Cały test to matryce progresywne Ravena, coś takiego jak tutaj:
http://www.iqtest.dk/main.swf
Na mensańskim jest jednak inaczej - masz do rozwiązania 50 tablic w 20 minut (są oczywiście łatwiejsze). Nie mniej jednak bardziej liczy się szybkość wnioskowania niż skuteczność.
Zwróć uwagę, że na tym który podlinkowałem wynik podawany jest w innej skali niż stosuje się w Polsce.
@D3lt4: sudoku sobie robię dość często, ale zastanawiałem się jak wygląda test w mensie. Przeleciałem na szybko to co podesłał @CamelCase - nie wiedziałem że cały test mensy to matryce. Myślałem, że są tam bardziej udziwnione zadania :)
@parampadam: zajebiste! Dzięki, fajne na nudę u Klienta xD
Wyszło mi właśnie

Resultat

Din IQ beräknas vara: 122

Detta motsvarar 93:e percentilen, dvs 93% av befolkningen har en IQ mindre än 122.
För medlemskap i Mensa krävs en IQ på 131 eller mer, vilket uppnås av 2% av befolkningen, alltså 98:e percentilen.
Även om just denna prestation placerar dig en bit under avskärningen finns det en skaplig möjlighet att du ändå
@zly_dzien: Test musi być całkowicie niezależny kulturowo i niemożliwy do zmanipulowania. Matryc Ravena podobno nie da się nauczyć - choćbyś rozwiązał ich tysiąc to nie podniesie znacząco Twojego wyniku na teście, jeżeli nie dostaniesz identycznych.

Moim zdaniem to nie jest prawda, bo można ogarnąć na co należy zwracać uwagę. Jest ograniczona liczba typów zadań.

Na przykład takie, w których elementy dzielą się na grupy, tak że jest tylko jeden element z
@zly_dzien: Byłem niedawno na sesji testowej, niedługo powinienem mieć wyniki. Tak jak ktoś wyżej pisał: test miał 40 albo 50 zadań i tylko 20 minut czasu. Co prawda zdecydowana większość to banały, ale i tak ten czas bardzo szybko ucieka. Jeżeli jesteś skrupulatnym człowiekiem i lubisz wszystko dwa razy sprawdzić przed podjęciem decyzji to mam dla ciebie złą informację :D. Taktyka jest taka, że przez te pierwsze zadania trzeba szybko przebrnąć
@baalder363: @CamelCase: @D3lt4:
Dzięki za informacje - teraz wiem, że warto co nieco porobić przed podejściem. Dziś w wolnej chwili zrobiłem sobie kilka matryc i już widzę, że są pewne schematy w tych prostszych łamigłówkach (operacje XOR, te same figury w każdym rzędzie itd itp).
Mam cel by w tym roku podejść do testu :) teraz wystarczy wykonać plan :)
@zly_dzien: Jeżeli już łapiesz o co chodzi to też nie warto się jakoś mocno katować tymi testami i bez opamiętania (chyba, że naprawdę cię wciąga rozwiązywanie takich rzeczy :D), żeby się nie przemotywować. Warto też dodać tutaj swojego maila, nie wiem czy im to działa poprawnie, ale zawsze to lepiej niż co jakiś czas sprawdzać stronę mensy: https://www.mensa.org.pl/testy/zgloszenie.php. Ja zupełnie zapomniałem, że ma być sesja koło mnie i przypomniałem sobie tylko
@zly_dzien: Hej, jakiegoś szczególnego sensu przygotowywania się, gdyż jak napisali przedmówcy zadania są łatwe, tylko jest na nie mało czasu. Podszedłem do testu marszu, po teście miałem wrażenie, że kiepsko mi poszedł, a dostałem się - więc moim zdaniem jedyne o co powinieneś zadbać to o to by być wyspanym przed testem :)