Wpis z mikrobloga

Firma ShepeShift wynosi się z Nowego Jorku w proteście przez wymogami licencji "Bitlicence"
Nie chcą szpiegować, zbierać danych klientów jak również m.in. sprzeciw stawiają się dyskryminacji i blokowaniu klientów niektórych krajów takich jak np. Korea Północna.

We're not going to spy on thousands of people purely to make their job a little bit easier


Prezes firmy Erik Voorhees powiedział ponadto, że takie praktyki wymiaru sprawiedliwości prowadzą do nadużyć i narażają klientów na kradzież danych osobowych.

Podziwiam ich postawę i umieszczam ten wpis tutaj ponieważ nie spodziewam się tego żeby @tyskieponadwszystkie czy jakikolwiek inny polski serwis o tym napisał.

To są właśnie pierwsze oznaki tego jakie wspaniałe korzyści dla ludzkości przynoszą regulacje i przepisy takie jak Bitlicence.
Zwolennicy regulacji pewnie mogą znaleźć wytłumaczenie dla dyskryminacji tych biednych Koreańczyków, których już i tak życie pokarało dyktatorem i głodem.

Roger Ver (Bitcoin Jesus) napisał na Fecebooku cytuję:

.@ShapeShift_io, the world's most innovative bitcoin exchange, has been forced to ban users from N.Korea and New York

https://www.facebook.com/rogerkver/posts/10152911072600737?pnref=story

Przykład dla polskich giełd bitcoinowych. Lekcja moralności. Bierzcie przykład a nie szukacie tłumaczenia szpiegując swoich klientów! Polska jest ewenementem, tu nikt nie wymaga tego od nich, nie ma Bitlicence a oni to i tak robią!
Nie opamiętacie się w porę a przyjdzie czas, że klienci Was zostawią! Pamiętajcie, wciąż powstają nowe rozwiązania takie chociażby jak OpenBazaar.

Company leaves New York, protesting 'BitLicense'

#btc #bitcoin #kryptowaluty #bitmarket #bitcurex #bitbay #bitstar
Pobierz p.....4 - Firma ShepeShift wynosi się z Nowego Jorku w proteście przez wymogami licen...
źródło: comment_Gacp2gTa4RZeDKZGHjvyWmPPCmvn6oEl.jpg
  • 5
@LAN_gusta: wiem o tym. A pamiętasz akcje Bitmarketu z wpłatami gotówkowymi? Jak bank im konta zablokował i jeszcze bank kłamał i odwlekał sprawę na każdym kroku. Wtedy jakoś Bitmarket potrafił się sprzeciw stawić!!!
Jak to mu się udało? Spójrzmy prawdzie w oczy. Zadziałali ponieważ zostali bezpośrednio zaatakowani i to ich ubodło. I nic innego. Dla chcącego nie ma nic trudnego!
Siebie wiedzieli jak chronić ale oczywiście dla swojego dobra lepiej ułożyć
@pawlo74: Na koncie była gotówką klientów także reakcja na miejscu, w interesie swoim i klientów. Przecież można wpłacić w żabce czy tam gdzieś, do jakiejś kwoty nie ma weryfikacji, któraś z giełd akceptuje przelewu pocztowe (nie wiem nie interesowałem się dokładnie ). IMO giełdy BTC w Polsce funkcjonują bardzo dobrze, dbając o interes swój i tych uczciwych klientów. Jedyne co mogę zarzucić giełdą w PL to to, że te z których
@LAN_gusta: zgadzam się z tym. Za to też podziwiam i chwaliłem polskie giełdy. Uwierz Polska wbrew pozorom jest dużo bardziej wolnym krajem niż np. UK.
Napisałem w czasie przeszłym ponieważ zmienili swoją politykę wobec klientów. Przynajmniej Bitmarket. Na początku był limit do jakieś kwoty a teraz już każdy musi się weryfikować bez względu na kwotę. Przecież to jest rozbój w biały dzień!
Każdego traktują jako przestępcę z góry, nie ma domniemania