Wpis z mikrobloga

@Maxioo: ja w zeszlym tygodniu mialem wymieniony rozrzad z pompa. Moj mechanik raczej nic do wałków nie mówił. .chyba ze mnie zrobił w wałka :) ale raczej zaleca wymiane czegoś wiec by powiedział.
@Maxioo: uszczelniacz wału korbowego i uszczelniacze wałków rozrządu. Cena śmieszna ale warto to zrobić przy okazji. Do tego pasek, pompa wody no i rolka rozrządu
@macgar: Wałki akurat chciałbym wymienić na nowszą wersję, te które mam były źle zaprojektowane, muszę tylko jeszcze obczaić co jeszcze pozmieniali, żeby wszystko ze sobą grało.
@Maxioo: ja zawsze jak słyszę wymiana rozrządu mam na myśli osprzęt, czyli paski, rolki, napinacze, bez wałków rozrządu, to raczej nie są materiały eksploatacyjne. Przy okazji sprawdzić można pompę wody.
@Maxioo: wałki to na rozrządzie można zrobić...
Wymiana rozrządu oznacza wymianę paska, napinacza i rolek prowadzących. Pompa wody nie zawsze wchodzi w skład rozrządu i nie zawsze też jest razem z nim wymieniana. Co do uszczelniaczy na wale to nie zdarzyło mi się, żebym wymiał jakiś razem z rozrządem ot tak sobie przy okazji.