Wpis z mikrobloga

@kaay:
Otagowałem #laptopy.

Przecież jest GTX 970M...? O co Ci chodzi?

GTX 980M też wezmę, jeśli laptop będzie ważył 2 kilo, nie dokona samospalenia i będzie miał pozostałe parametry niegorsze od Ghost Pro.

@MaddoxX1911:
To głównie laptop do pracy wymagającej bardzo wysokiej wydajności. Do grania -- dodatkowo. Ale musi być w jednym. I musi być mobilne :/

Cena nie gra roli.
@MaddoxX1911:
@kaay:
Ghost Pro faktycznie waży < 2 kg. To naprawdę wyjątkowo mały laptop, jak na taką wydajność. Tu podają 1.9 kg:
http://www.msi.com/product/nb/GS60-2QE-Ghost-Pro.html#hero-specification
Coś mającego 2.1 kg jeszcze bym przebolał. Ale 2.5 kg to już bym się mocno zastanawiał, a 2.7+ to na pewno za dużo. O 17-18 calówkach nie ma co gadać.

To cholerstwo musi mi wejść do torby na ramię, do której -- oprócz laptopa -- pakuję jeszcze
@Sh1eldeR: Wersje wlutowane gtx 970m i 980m mają 3 i 4 gb ramu. Wersje na złączu mxm mają 6 i 8 gb, ale to jedynie w Clevo i alienie dostaniesz.
@vdr:
To nie wiem co też ten koleś pisał o wersji Ghost Pro z 6 GB GPU VRAM. Trudno mi to znaleźć nawet na zagranicznych stronach.

Clevo umożliwiają uzyskanie super parametrów, dużo lepszych niż Ghost Pro. Autentycznie, poleciałbym nawet z GTX 980M, 32 GB RAM-u i RAID 0 SSD + HDD. Bo czemu nie? Ale wtedy wagowo zbliża się to już do 3 kg -- o połowę ciężej niż Ghost Pro.