Wpis z mikrobloga

Zawsze jak mam chwile czasu to zabieram sie do cyklicznego przeglądu i czyszczenia mojego cumpla. W końcu to on pozwolił mi zapomnieć co to trzymanie w ręku rury od odkurzacza i wyrzucanie zasyfionego wora z kotami. Doskonale wie co i gdzie posprzątać :). Czasem mam wrażenie ze jest madrzejszy od niektórych #rozowypasek xD. Nie dyskutuje, zawsze radośnie zabiera sie do pracy kiedy ja wywalam nogi na biurko i robię swoje rzeczy :)


#elektronika #gadzety #bf
Pobierz wyc - Zawsze jak mam chwile czasu to zabieram sie do cyklicznego przeglądu i czyszcze...
źródło: comment_erZ8IWpE9KWo2keMlg95eyM2IQt6IWZG.jpg
  • 13
@wyc: czytałem, że sa takie które same powracaja do bazy sie ładować
mozna ustawic, zeby sobie sprzatal gdy jestes w pracy
co ile godzin sprzatania trzeba mu wyrzucic smieci?
@hpiotrekh: to jest professional series :) sprawdza sie znakomicie jak sie ma minimalistyczne wnętrze (mało progów i zbędnych mebli). Byłem obsługiwany przez 2 lata gwarancji przez świetna firmę gdzie kobieta dzwoniła do mnie co jakis czas czy cos sie nie zepsuło czy nie trzeba cos wymienić i tak dalej a przed końcem gwarancji przysłała kuriera ktory zabrał roombe na generalny przegląd i sie okazało ze dostalem nowy egzemplarz bo tamten był
@gromwell: ten tez powraca, gdy mu branie prądu wraca, ładuje po czym kończy to co nieskończyl :). Zaprogramowany na kilka razy w tyg. Pojemnik wyrzucany co sprzątanie (30 sec roboty). Taki przegląd robię raz pol roku styka :)
@wyc: Hmm, zwykły szczotkowy odkurzacz typu Kasia, tylko w wersji zelektryfikowanej. Myślałem, że to jakaś bardziej zaawansowana technika. Jak ze sprzątaniem rogów i zakamarków? Zostawia kłaki w kątach, czy jest jakaś dodatkowa magiczna technologia tam zastosowana?
@CCCCC: Zacznę może od tego, że firma zaczynała od produkcji robotów wykorzystywanych do misji kosmicznych czy też na polu walki. Więc śmiało można napisać, że to kosmiczna technologia. Potwierdza to m.in. fakt, że skanuje pomieszczenie 67 razy na sekundę :).
Jakie są główne założenia odkurzacza? MA SPRZĄTAĆ i Roomba świetnie realizuje się w tym zadaniu. Czego Ty się spodziewałeś się po odkurzaczu? Został stworzony po to by ułatwić życie i je
@wyc: Z tą kosmiczną technologią nie chodziło mi o sterowanie tylko o główny cel odkurzacza, czyli odkurzanie :D Jak wiadomo najwięcej kurzu, kłaków i śmieci zbiera się w kątach pomieszczeń, gdzie nikt nie chodzi i nie wyciera kurzu skarpetami, a tam najlepiej sprawdza się tradycyjny podciśnieniowy odkurzacz. Dlatego w moim pytaniu odnośnie tej "kosmicznej technologii" chodziło mi o to, czy jest tam jakiś dodatkowy wentylatorek który by tworzył podciśnienie wciągające kurz
@CCCCC: tak w zestawie jest pojemnik z wentylatorkiem ktory wytwarza podciśnienie i przeciska(?) kurz przez filtr. Nie wiem czy zauważyłeś ale na przodzie jest dodatkowa szkoteczka z 3 ramieniami która wsytaje poza obwód urządzenia i wymiata wszystkie paprochy wlasnie przy krawędzi jak i z kątów. Ponadto jest to stara wersja roomby, w nowej znalazł zastosowanie np filtr HEPA czy turbina ulepszającą wlasnie wysysanie kurzu :)
Pzdr