•  

Roger Federer gra właśnie w 63. turnieju wielkoszlemowym z rzędu. Oczywiście jest to rekord wszechczasów, uwzględniając zarówno rozgrywki męskie, jak i żeńskie.
    Aktualna czołówka klasyfikacji:
    1. Roger Federer 63
    2. Wayne Ferreira 56
    3. Stefan Edberg i Feliciano Lopez 54.

Następny w klasyfikacji jest David Ferrer, który dziś przerwał serię 50 występów z rzędu. Potem, spośród grających wciąż graczy mamy Verdasco - 49, Berdycha - 48 i Djokovica - 43. U kobiet najwięcej występów z rzędu ma Ai Sugiyama - 62, przed goniącą ją Francescą Schiavone - 60.

Federer goni również Fabrice'a Santoro, który jest rekordzistą pod względem ilości występów w turniejach Wielkiego Szlema. Francuz wystąpił 70 razy, Szwajcar gra po raz 65. Trzeci jest Hewitt, który ma 64. występy.

Federer nie przegrał w I rundzie turnieju wielkoszlemowego od French Open 2003, kiedy to uległ Luisowi Hornie z Peru. Nie chce mi się sprawdzać, ale zgaduję, że to rekord.

Natomiast powoli zagrożony jest rekord występów w ćwierćfinałach Wielkiego Szlema z rzędu. Federer miał ich 36, Djokovic, który wciąż śrubuje swój rekord - 24.

Interesujące jest, kto przejmie schedę po Wielkiej Czwórce. Mijają kolejne lata, a jeśli ktoś wyrywa im wygrane w Szlemach czy przynajmniej występy w finałach, to wcale nie są to młodzi zawodnicy, a dość wiekowi Stan Wawrinka, Marin Cilic czy Tomas Berdych.

#tenis #wimbledon #rogerfederer

źródło: pbs.twimg.com

•  

@rooger: akurat te liczby samych udziałów w wielkich szlemach, szczególnie w przypadku Federera, mnie absolutnie nie biorą. Fajnie, że przez tyle lat mu się nie przytrafiła ani razu kontuzja i nic nie opuścił, ale jakoś jarania się tym nie rozumiem. Wymyślili to chyba po to ,żeby jakiś kurwa Wayne Fereira się mógł chwalić, że jest drugi w historii za Rogerem xD

liczba ćwierćfinałów/półfinałów/finałów pod rząd czy ogólnie to oczywiście inna historia i to robi wrażenie.

•  

@rooger: najlepszy wiek dla tenisisty to wlasnie koło 28 lat wiec nie ma co się sugerować tym, jest sporo ciekawych juniorow ktorzy powoli beda sie przebijac a moze i juz sie przebili jak np kyrgios, kokkinakis czy moze mniej znani peliwo, broady, saville czy chociazby mmoh

•  

akurat te liczby samych udziałów w wielkich szlemach, szczególnie w przypadku Federera, mnie absolutnie nie biorą. Fajnie, że przez tyle lat mu się nie przytrafiła ani razu kontuzja i nic nie opuścił, ale jakoś jarania się tym nie rozumiem. Wymyślili to chyba po to ,żeby jakiś kurwa Wayne Fereira się mógł chwalić, że jest drugi w historii za Rogerem xD

@lkg1: Niby prawda, ale z drugiej strony to pokazuje, jak mądrze prowadził się Federer przez całą karierę. Większość kontuzji wszak bierze się przecież z przemęczenia i przeciążenia organizmu.

A Ferreira to był całkiem przyzwoity zawodnik. Na pewno dużo lepszy od Jurka Janowicza czy swojego rodaka Kevina Andersona.

najlepszy wiek dla tenisisty to wlasnie koło 28 lat wiec nie ma co się sugerować tym,

@midq: Absolutnie się nie zgodzę. 23-27 lat, w zależności od tego jak eksploatowany na wczesnym etapie kariery był gracz. Djokovic ma 28 lat, czy jest lepszy niż 2-3 lata temu? Raczej nie. Jego panowanie jest bardziej wyraźne, ale to wynika jedynie z tego, że spośród wszystkich czterech herosów najmniej daje mu się w znaki upływ czasu.

Kyrgios, Kokkinakis, Zverev jasne. Ale to samo słyszałem o Dimitrovie, Raoniciu, Tomiciu i wielu innych. Ktoś z nich pewnie w końcu osiągnie sukces, bo przecież czasu oszukać się nie da. Ale czy są wśród nich takie postacie...
      Najwięcej szans dałbym Kyrgiosowi. Potencjał ma chyba największy, pytanie jak z głową. Obawiam się, że może mu przeszkodzić w wielkiej karierze.

•  

@rooger: warto wziac pod uwage ze w tenisie liczy sie też BARDZO doświadczenie a właśnie połączenie jeszcze mocnych sił witalnych+doświadczenia i opanowania tak koło 28 lat jest najwieksze, wiadomo ze nie jest to dokladnie ten wiek ale ten przedział 24-29 imho najlepszy dla tenisisty
      kyrgios ma papiery na gre niesamowite i na niego bym stawiał właśnie, z głową wiadomo, nie jest cudownie ale może poprostu potrzeba kogoś kto by go poustawiał? :D kto wie, może po stasiu Norman przejmie kyrgiosa, tak jak soderlinga i wawrinke ogarnal moze i jego ustawi,wydaje mi sie ze jest teraz najlepszym trenerem na świecie

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Dzięki ziomek za keczup
    #heheszki #mcdonalds #jedzenie

odpowiedzi (33)

Fajny wyjazd był. Żona jednak stwierdziła, że zagra mi na nerwach, bo tak. Wziąłem 1 mg alpry i zamknąłem się w samochodzie, bo jej znajomi na mnie naskoczyli. Złoże fotel, jakiś do rana tu zdzierze, nie uśmiecha mi się napierdalaka z większymi od siebie ludźmi nie rozumiejącymi moich problemow. Drzwi i okna wytrzymają te noc, ona gra mi na emocjach przy pierwszej lepszej okazji. Nie tego się spodziewalem po tym wyjezdzie. Czuję się jak najwieksze gówno tego świata, mój ostatni bastion do 2mm szyby w samochodzie, w który co chwilę ktoś przychodzi napierdalac. Oby im się znudziło i żebym mógł wrócić rano do domu. Jak dalej będą tłuc, to będę musiał po pijaku spierdalac, bo nie dam rady dwom 4x większym ode mnie typkom.

Nie ufaj nikomu.
    #probujewyjscnaprosta
    pokaż całość

odpowiedzi (328)

Pewnego dnia założę zrzutkę pieniędzy na tonę makaronu literek i ułożę z nich pastę o serwerowni
    #takbedzie #pasta #oswiadczenie

odpowiedzi (25)