Wpis z mikrobloga

Mirki, śmieszkowałem z was, że macie dziwne transakcje z USA na kartach podpiętych do #aliexpress. #!$%@?, dzisiaj ktoś mi #!$%@?ł $25 + $25 + $10 ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ktoś moją kartą płacił na #amazon i na mandrill.com. Zgłoszone do banku, karta już zablokowana, a reklamacje mogą przyjąć, gdy środki zostaną odblokowane.
Karta była podpięta tylko w tych aplikacjach: #aliexpress #wish @PayU #allegro mpotwor #visa.me i chyba podawana u pośredników typu #dotpay @Transferujpl

Mądry polak po szkodzie, od dziś nie używam w internecie karty do głównego konta.
  • 17
@fanfarek: Dalej możesz śmieszkowac, regularnie ktoś wyskakuje jak filip z konopii dziwiąc się, że A poleca B karte prepaidową, bo jego karta ING czy innego banku świetnie przecież działa, a dla paru groszy róznicy na $ nie warto. ;-)
@fanfarek: a jak jest nie podpięta tylko za każdym razem przy kupowaniu czegoś z ali wpisuję dane to też mogą mnie oskubać? czy bezpieczniej np. przez przelewy24 skoro niedawno pojawiła się taka opcja?
@kodijak: Nie wszędzie dają darmowe karty do subkonta.
Ba, nie wszędzie dają darmowe subkonta - mbank zaczął pobierać po ~1 euro/funt/dolar miesięcznie za posiadanie konta walutowego. ;) Konta DG, nie pamiętam czy prywatnie było tak samo.
Najlepiej powiązać kartę z alipay, wtedy tylko 6 cyfrowy pin wpisujesz,
Dane karty często wyciekaja przez keylogery i trojany. Strony www są niewinne.
Tyle razy pisano aby nie płacić z głównego, banki bija na alarm bo lawinowo rośnie liczba okradanych kont.
Warto poczytac trochę o bezpiecznym płaceniu http://telchina.pl/jak-placic-na-aliexpress-t2154.html Ja polecam karte z kantoru lider, dobre kursy maja i nie trzeba nic więcej zakładać.

@fanfarek:
@graziacz76: ja to wszystko wiem, w sumie czekałem na ten moment :D Teraz wiem, że to ma sens i dzieje się na prawdę.
powiadomiłem amazona i mandrille że ktoś u nich robił zakupy skradzioną kartą

na glównym koncie nie mam wiele, bo prawie wszystko lezy na lokatach