Wpis z mikrobloga

@schreder: Nie że jest niedobra, sam uwielbiam, po prostu się różni od pozostałych - grubsza, mniejsza (ale gramaturą identyczna lub nawet cięższa od podobnych cenowo). Nie oszczędzają na składnikach, moim zdaniem są lepsze niż u konkurencji.
@CichyBob: Znaczy że nie jadłeś nigdy takiej naprawdę porządnej pizzy, z dużą ilością dobrej jakości składników. ;) Da Grasso jest poprawne i tyle. Żeby nie było: mimo że o Da Grasso wypowiadam się dość ostrożnie, to właśnie u nich najczęściej zamawiam pizzę.
@AllowSh0w: Dajcie spokój z tym DaGrasso, lipa, że hej.
Sosy z proszku o konsystencji budyniu, pizza jest sucha, mało sera, pizza jest sucha i ogólnie nie warta swojej wysokiej ceny. Ja jadłem za pół ceny pracownicze to jeszcze ujdzie. Już Gastro lepsze, za 20 zł studencka caprociosa 40 cm i jest Ameryka (w dowozie pewnie rabat studencki nie przysługuje).
@AllowSh0w: wczoraj zamówiłem z Milano (Zatorze) mieszkając na Jarotach. Tak chciałem sprawdzić ile idzie i czy dojdzie ciepła. Dostawa standardowo 5zł. Przyszła po 2 godzinach ( ͡° ͜ʖ ͡°) ciepła (w końcu upały), jeszcze kierowca przepraszał że tak późno, ale co mógł zrobić jak to drugi koniec miasta.
Milano to chyba najlepsza pizza patrząc na cena / jakość. Ale wolę Małą Italię która niestety jest droga