Wpis z mikrobloga

@jast: O gustach się nie dyskutuje, mam kilka folderów ale to właśnie szczur podróżuje codziennie w mojej kieszeni. Mi takie czarne "taktyczne" kosy jak twój ka-bar kojarzą się znów z mokrym snem dwunastolatka...
@wqrw: Oceniać po kolorze nóż to trochę jak oceniać po kolorze samochód. Sporo noży z czarną powłoką to faktycznie "przetaktyczne mordulce" ale akurat Ka-Bar Mule to tak naprawdę taki klasyczny i utylitarny Buck 110 tylko z kołkiem do otwierania i z tworzywem zamiast drewienka. RATa też nałożeniem czarnej powłoki zamieniamy w mokry sen dwunastolatka?
RATa też nałożeniem czarnej powłoki zamieniamy w mokry sen dwunastolatka?


@jast: Dla mnie tak, ale jak pisałem każdy ma swoje upodobania i nic mi do tego. Czarna powłoka była pierwotnie stosowana z czysto użytkowych pobudek aby nóż był mniej widoczny w warunkach bojowych. W codziennym użyciu w ramach EDC, nie ma żadnego praktycznego sensu więc pozostaje wyłącznie kwestią gustu.
@wqrw: Ja też wolę bez powłoki, ale jej obecność lub brak plasuje się znacznie, znacznie niżej, niż profil ostrza, zastosowana stal i jakość jej obróbki, wygoda rękojeści, rodzaj blokady.