Wpis z mikrobloga

#gpw #gielda od 2 miesięcy z powodzeniem udaje mi się handlować intraday na akcjach Hawe. Wczoraj zwróciło moją uwagę to że mimo że popyt miał siłę to był momentalnie czyszczony. W normalny dzień dominują transakcje drobnicy natomiast wczoraj dało się zauważyć że podaż idzie głównie od dużego posiadacza. Widać było że cena nie gra roli a liczy się głównie czas. Po sesji poszło cenotworcze info i dzisiaj Hawe -20%. Przypadek? Raczej nie. Ale też nie jest to jakas nadzwyczajną sytuacja. Powiedział bym że norma na naszej bananowej giełdzie. W tym przypadku akurat grono podejrzanych jest stosunkowo wąskie: zarząd, rada nadzorcza i dominujący akcjonariusz. Tyle że nic z tego nie będzie i nigdy nie było. W stanach SEC wszczyna śledztwo w takim wypadku a finał jest taki że wykorzystanie informacji poufnej kończy się odsiadką i sporą karą finansową.
  • 10
Koszty są duże relatywnie do zysku ale mam dosyć niską prowizję. Tych transakcji też nie ma nie wiadomo ile. Maks w ciągu jednego dnia to były chyba 3. Wykupiłem sobie 5 ofert jakoś 2 miesiące temu. Nigdy wcześniej nie było mi to potrzebne bo generalnie nie jestem aktywnym inwestorem, 70% portfela to spółki dywidendowe. Ale ostatnio mam więcej wolnego czasu w trakcie sesji i trochę handluję.
@barxik: ilość zleceń na poszczególnych poziomach cenowych. Coś na kształt tego jest dostępne na stooqu ale wątpliwej jakości i moim zdaniem tylko poglądowe.

Jak masz więcej czasu, droga wolna XD moim zdaniem daytrading ma gpw mija się z celem. sam trzymam akcje minimum tydzień bo przez brak lewara i odpowiedniego kapitału ewentualne zyski byłyby rzędu równowartości zestawu w mc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

generalnie czeka nas ciężki
@barxik: Przed ostatnim przesunięciem premiery Wiedźmina 3 na CDR było dokładnie to samo, ktoś 'duży' przez kilka dni intensywnie się wyprzedawał aż poszło info o obsuwie - i co z tego? Nic.
"Znajomi" zarządów naszych spółek muszą naprawdę niezłą kasę z tego mieć, bo żadne organy nie interesują się tym czy poszło jakieś poufne info ze spółki czy nie - niech maluczcy dają kasę i się martwią.
@barxik: http://wpolityce.pl/polityka/147035-knf-tlumaczy-ministra-informacja-zamieszczona-na-portalu-twittercom-byla-neutralna-dla-kursu-akcji-pgnig-i-obrotow-sikorski-bezkarny

Tak mi się przypomniało jeszcze a propos tematu. Nie wiem na cholerę tym ludziom jeszcze jakieś łapówy czy inne służbowe ośmiorniczki skoro mogą zarobić tak niewyobrażalnie ogromne pieniądze poprzez takie "przypadkowe palnięcie" czegoś odnośnie jakiejśtam spółki. Pazerni, bezkarni ludzie.
koszty Cię nie dobijają? Chociaż przy tysiącu akcji to odchodzi to na bok

@tutirutu: Wut? 1000 akcji Hawe to jakieś 1300-1400 zł, to wg ciebie są jakieś znaczące pieniądze na giełdzie?
BTW #falszywyrozowypasek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

mam dosyć niską prowizję

@barxik: gdzie i jaką jeśli można wiedzieć? Najniższa była w DB, ale oni bankrutują, więc akcje jakie miałem to zostawiłem, ale kasę wyprowadziłem i nie
@alan11: przy 1000 akcji ruch spółki o 1gr daje 10 złotych zysku. Wystarcza na pokrycie nawet najwyższych kosztów. Nie mówię tu o kapitale potrzebnym do zawarcia transakcji tylko stosunku prowizji do dochodów. Im więcej akcji tym bardziej taki trading opłacalny (ryzyko tez rośnie, powodzenia przy takich spadkach jak wczoraj posiadając 5000 akcji XD)
@tutirutu: no ja to wszystko wiem, po prostu twoje pytanie zabrzmiało tak, jakby transakcje po 1400 zł były czymś zarezerwowanym dla grubych graczy, a tak naprawdę nie ma sensu obracać pakietami o wartości poniżej ~1000 zł, bo wszędzie jest jakaś stała minimalna wartość prowizji, która czyni małe transakcje nieopłacalnymi.