Wpis z mikrobloga

Mireczki, specjalnie dla Was test single malta z Biedry za jedyne 69.99

Obiekt badań - Grangestone
Szklanka pół na pół z mrożoną wodą mineralną.
Zapach - producent obiecuje wiosenne kwiaty, dąb i wanilię :) Ja tam czuję czyli starą, dębową klepkę:))
Smak - producent - delikatny, słodki, dębowy i owocowy. Ja - potwierdzam w 100%.
Finisz - producent - czysty z posmakiem wanilii. Ja - potwierdzam w 100%.
Podsumowując - niezły single malt w bardzo dobrej cenie.

Szczególnie dla zwolenników łagodnych whisky, które nie leżały 25 lat tylko w dębowej beczce i nie są "zdecydowane", czyli nie smakują jak spirytus zagryzany węglem drzewnym na grilla :)

Tak między 6 a 7/10. Polecam bo dobre i tanie.
#whisky #biedronka #test #cebuladeals
Pobierz y.....s - Mireczki, specjalnie dla Was test single malta z Biedry za jedyne 69.99

Ob...
źródło: comment_rFnQNiv0pS0YD0qFHea2CRUAENXhU6ch.jpg
  • 11
@Matexo: ps 10 na 10 dałbym tylko jednej tajwańskiej whisky. Nie jest szczególnie droga, jakieś 250 zł za 0.7, niestety praktycznie niedostępna w Polsce :(
To nie droga odnosi się do tego, że sporo szkockich czy irlandzkich maltów jest u nas w cenie 1500-2500 za butelkę :(
@Matexo: blendy są zazwyczaj sporo ładniejsze w smaku niż malty. Ta whysky jest w sumie zbliżona do Ballentinsa z tym, że ma trochę mniejszy pakiet smaków i zapachów ale powód jest chyba oczywisty.
A! I ja nie jestem smakoszem, ja po prostu lubię się napić i robię to praktycznie Ci wieczór :) Z tym, że się nie upijam.
@yourboss: Mireczku, do degustacji whisky nie leje się tyle wody (i tym bardziej nie mrożonej). ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mimo wszystko miło pod tym tagiem zobaczyć single malta, a nie jakieś standardowe blendy do drinków.
@yourboss: A z tym, że single malt jest mniej łagodny, to oznacza że bliżej mu do wódki niż whisky mieszanej, czy nawet w mocnej whisky wyczuwany alkohol jest "szlachetniejszy" niż w wódce?