Wpis z mikrobloga

@zjomzjom: Cena zdecydowanie za wysoka.
Ja kupowałem niedawno kilka sztuk w botlandzie do mojego projektu zautomatyzowania i monitoringu działki :).

Jeżeli kupujesz jedną sztuke to zasilacza poszukaj u siebie w domu (5V 2A), po jakimś telefonie na przykład. Zasilisz to też spokojnie z gniazdka usb w komputerze.

Aleee jeżeli będziesz coś do niego podłączał pod USB prądożernego (np modem 3G), będziesz potrzebował aktywnego huba usb.

Co do obudowy to mam taką
Czy Raspberry to najlepsze tego typu urządzenie dostępne w tej chwili na rynku w takiej cenie? Czy może polecacie inny mini komputerek w mniej więcej tym przedziale cenowym?


@zjomzjom: banana pi
@zjomzjom: Najlepsze to względne pojęcie. Raspberry Pi 2 B+ ma np. dobry czip do grafiki, ale BeagleBone Black ma dużo więcej pinów GPIO i lepszy procesor. Także wszystko zależy od tego co będziesz chciał z nim robić.

I kup zasilacz 2A, różnica parę złotych, a po co niepotrzebnie się ograniczać.

Tu masz dobre porównanie malinki i beagle'a: http://makezine.com/magazine/how-to-choose-the-right-platform-raspberry-pi-or-beaglebone-black/
@zjomzjom: tak jak było powiedziane: zależy do czego. Jeżeli masz w planach używać komputerka jako centrum multimedialne (odtwarzanie filmów) to tylko malinka. Zwróć uwagę na fragment strony z linka od @tomekswk "The BeagleBone Black does have built in graphics support, but is just not quite as powerful and does not support 1080p."

W tym przypadku trzeba szczególnie zwrócić uwagę na sprzętowe dekodowanie wideo. Wiele lepszych od rPI płytek ma z tym