Wpis z mikrobloga

7 100 - 1 = 7 099

Tytuł: Dzikie Serce. Tęsknoty męskiej duszy
Autor: John Eldredge
Gatunek: poradnik?
★★★★★★★★

John Eldredge twierdzi, iż to, co naprawdę definiuje istotę męskości, zostało całkowicie stracone dla naszego myślenia. Tymczasem warunkiem uchwycenia tego, co konstytuuje mężczyznę, jest zrozumienie trzech fundamentalnych pragnień, kryjących się głęboko w jego sercu: pragnienia stoczenia bitwy, przeżycia przygody i uratowania damy w nieszczęściu.

Po przeczytaniu tej książki miałem mieszane uczucia. Z jednej strony gdzieś tam do środka mnie zaczęło docierać, że to co przed chwilą przeczytałem jest prawdą, że męskość to jest to, co powinienem pielęgnować i bliżej się temu przyjrzeć. Z drugiej jednak strony choć autor dawał wskazówki jak odkryć w sobie to dzikie serce jak jakoś nie potrafię ich do siebie dostosować, odnaleźć się w nich.

#bookmeter
Pobierz
źródło: comment_2vfjc4shLlntW3BgmHx2TCluiM8GrvGT.jpg
  • 8
@romek9313: Moim zdaniem było tam na prawdę sporo mądrych zdań ale zdecydowanie za dużo nawiązań do chrześcijaństwa, czasami aż do przesady. Męczyłem tę książke chyba 3 miesiące ale co nieco z niej wyniosłem.
@romek9313: Czytałam tę pozycję jak i "Urzekającą" - czyli wersje dla kobiet ;) Bardziej podobała mi się Urzekająca, w tej mi czegoś brakowało... ale nie potrafię sprecyzować czego. Nie chciałbyś spróbować przeczytać Urzekająca? Chciałabym poznać jak mężczyzna odbierze tę książkę, tak z ciekawości :)
@marysuistyczna: proponujesz taki mały eksperyment? Czemu nie? Postaram się ją przeczytać o ile będzie w wersji na czytnik, ale to i tak za jakiś czas dopiero, bo chciałbym skończyć książkę, która właśnie zacząłem czytać.