Wpis z mikrobloga

Szybkie podsumowanie A4 Zgorzelec - Wrocław sprzed chwili: LEWY PAS TO NIE KÓŁKO RÓŻAŃCOWE!

Na prawym się jedzie 90, na lewym 140.
Nie jestem w stanie zrozumieć zatorów tworzących się na dystansie między Legnicą a Wrocławiem - jedzie sobie kolumna aut po lewej i co chwilę trzeba gwałtownie hamować z 140 do 80 (!) a ciężarówek brak aż po horyzont.
Rozumiem, że czasami trzeba kogoś wyprzedzić, ale przed tym bierze się rozbieg i nie wbija się na lewy mając mniej niż 100 :-\

#gorzkiezale #drogipamietniczku #motoryzacja
  • 5
@uosiu: Hehe, zapraszam na A4 pod Krakowiem gdzie jadę sobie lewym Seicento 140km/h (tak, udało mi się go tak rozpędzić) i nagle gość z prawego mi podjeżdża bo chce wyprzedzić ciężarówkę. Tak, ostro hamuję i prawie ląduję mu na zderzaku. Tak, gość miał 90km/h…

Jako ciekawostka: tata jeździ Seicento i Renault Scenic i potwierdza, że to drugie budzi respekt i ludzie już tak nie poniewierają „nim” jak takim Seicento :<
@uosiu: pamiętaj, że mamy obecnie sezon na niedzielnych kierowców, którzy na co dzień śmigają po swoich pipidówach, a teraz wyjeżdzajo na wakacje i nie wiedzą jak się używa autostrady.