Wpis z mikrobloga

Więc jako że mam dzień świra w bloku, a posiadam działkę i 100tyś do dyspozycji, szukam sposobu aby postawić w tej cenie coś do tej kwoty, zastanawiałem się już nad:

-Domkiem drewnianym ale do 100 tys to będę mieć 34-40 m2 użytkowej
-Letniskowo.pl domek mobilny, fajny ok 45m2 użytkowej za 75 tyś + transport :/ 18tyś + poszerzenie drogi dojazdowej aby mi go przywieźli
-Holender, jednak ten nie spełnia założeń domu mieszkalnego h=2.5m, gdyż chcemy na normalne pozwolenie go postawić

- I teraz zastanawiam się na kontenerem mieszkalnym co wychodzi ok 1000 zł za metr http://www.contener.pl/kontenery-mieszkalne.html, więc 54m2 by nas kosztowały ok 54tyś + transport(grosze bo blisko)

Oczywiście do 2 ostatnich rozwiązań dochodzi ocieplenie z zewnątrz.

+ do wszystkich w/w rozwiązań dochodzi centralne ogrzewanie + jakaś koza.

Czy ktoś mieszka lub zna kogoś kto mieszka w takim kontenerze mieszkalnym ?

#budujedom #budujzwykopem #tanidom #dzienswira #alternatywa
  • 18
@worldmaster:
100 tys. 100 tys. 100 tys. 100 tys. 100 tys. 100 tys. 100 tys. 100 tys. 100 tys. 100 tys. 100 tys. 100 tys. 100 tys. 100 tys.
Więcej nie będę.

@maxtrosoft:
Odpada. Nie biorę kredytów bo nie lubię, a nie wiąże zbytniej przyszłości z tym krajem.

@worldmaster:
Dlaczego gra nie warta świeczki ?
Z jakich względów ty zrezygnowałeś z owych rozwiązań ?

Do wszystkich !!!!

Jeśli chcesz
@Doment: Moi rodzice na działkę kupili sobie domek holenderski żeby było taniej. Ale trzeba było podłączyć prąd i wodę. Wykopać szambo. Po jakimś czasie teren zaczął osiadać, więc trzeba było podłożyć pod niego fundamenty. Obecnie budujemy nad nim daszek bo w środku jest wiosną/jesienią zimno, a latem gorąco.

Jeżeli zsumować te wszystkie wydatki to wyjdzie skromny murowany domek. Zamiast tego jest rozklekotana blacha.

IMO jeżeli chcesz mieć działkę i coś na
-Letniskowo.pl domek mobilny, fajny ok 45m2 użytkowej za 75 tyś + transport :/ 18tyś + poszerzenie drogi dojazdowej aby mi go przywieźli


@Doment: Dwa pytania:
1) Cena 75 tys. to cena z ich cennika czy dostałeś taką ofertę? W cenniku jest co prawda cena 75 tys., ale dotyczy to domów letniskowych - całoroczny na pewno jest droższy.
2) Skąd tak ogromny koszt transportu?
@Doment: Gratuluje pomysłu :) I nie namawiam na kredyt, nie słuchaj ich!:D
zerknij sobie na strawbale
swojego czasu trochę czytałem i ma sporo zalet, oprócz ceny, to choćby mikroklimat w środku zdrowy i przyjemny.
Z wad to wbijanie gwoździ podchwytliwe pewnie. ;-)
Jest polskie forum - polecam zerknąć nawet jeśli nie jesteś zainteresowany bo omawiają tam pochodne tematy, inne technologie, projekty spiżarni, pompy ciepła etc. Wszystko w kierunku ekologicznie/ekonomicznie :)
@Doment Myślę, że najrozsądniej wyjdzie Ci postawienie drewnianego. Taki dom spokojnie przetrzyma >10 lat. Co do kosztu - poszukaj górali albo kogoś, kto stawiał domy kanadyjskie - może da radę coś przyciąć na ogólnym koszcie.
Niestety w przypadku domów drewnianych największym problemem jest przyzwoitej jakości drewno tzn takie o wilgotności bodajże < 20%, gdzie typowe drewno krajowe prosto z tartaku ma wilgotność dużo wyższą i pracuje jeszcze przez sporo czasu po wycięciu.
@ahaw:
Odpada nie po to mam własną działkę w bardzo dobrej lokalizacji.
10 lat bo po tym czasie:
albo postawie sobie dom na skarpie za 1 mln
albo Polska zbankrutuje
albo rząd mi wszystko ukradnie
albo najadą nas Rosjanie
albo Niemcy zechcą odzyskać swe ziemie - najlepsza opcja dla mnie, niemieckiego się nauczę i ich pensje chętnie przyjmę

@maciek_gi:
Dzięki za info.
1.Działka nie osiądzie tam
2.Zamierzam od razu fundament
a przyznaje że ich domki nam się najbardziej podobają.


@ahaw: Jeżeli tak i widziałeś dom ekspozycyjny to wybrałbym tę firmę. Znajoma mieszka w podobnym o powierzchni ok. 40 (ale o gorszym standardzie) i wygląda bardzo porządnie w środku. Tyle, że nie ma ocieplonego domku więc w zimie mieszka gdzie indziej.
A co do kosztów transportu - popytaj w firmach transportowych. Cena wydaje się mocno zawyżona. Powodzenia - rozumiem frustrację spowodowaną mieszkaniem
@ahaw:
Bo mam sentyment do tego miejsca i chce mieć coś tu na miejscu, kto wie może będzie poprawa sytuacji w tym kraju, żyje nadzieją.

@chafer:
Dzięki, możliwe że ich propozycję wybiorę.
Jutro jadę zerknąć na kontenery mieszkalne, gdyż firma która je robi znajduje się 20km ode mnie.

Najchętniej bym porozmawiał z osobami które już mieszkają w takich warunkach, domki mobilne /kontenery mieszkalne.
@ahaw:
Dobrze, postaram się, mam nadzieję że będą posiadali już jakieś gotowe na miejscu, ogólnie to jak z nimi rozmawiałem przez tel. to podali że koszt to 1000zł/m2.