Wpis z mikrobloga

W sumie kupowane w PL, ale zdecydowanie są to #chinskiecuda więc przypinam do #itemyzchin

W końcu zamontowałem dawno zakupiony wzmacniacz samochodowy Kruger&Matz KM1002


Wrażenia:
- po włączeniu zasilania zapala się czerwony led "protect" i mam mokre plecy ;) a po ~15s przełącza się z Protect na Signal i działa normalnie. Okazuje się, że one tak mają, takie zabezpieczenie przed pierdnięciem w momencie załączania radia...
- po włączeniu, bez sygnału wejściowego - słyszalny lekki pisk... ale okazuje się, że nie z głośnikow, a z samego wzmacniacza (słychać cewkę przetwornicy?). Z >1m już niesłyszalne.
- bez sygnału w głośnikach - idealna cisza, nawet przy wzmocnieniu na maks i wyłączonych wszystkich filtrach (basowych itp). Odstęp od szumu zadziwiający jak na konstrukcję za ~200zł (tyle za niego dałem)
- na głośnikach 4Ohm zmierzone (true-rms) napięcie przekraczało 26V sinus, co daje >150W bez żadnych śladów przesterowania. W obu kanałach równocześnie. A sam wzmacniacz nawet nie letni... (daje znać o sobie klasa D)

A teraz bonus - jakby ktoś takiego kloca znalazł wprost od majfrienda... to byłbym wdzięczny ;)
O ile pewnie obudowa jest "personalizowana" pod K&M (polskiego "producenta") to pewnie frontu chińczyk nie zmienia, a wygląda tak:
http://www.phu-elkam.pl/media/products/17dedb7df352bbd1e8c1fd54bde86b05/images/thumbnail/big_km1002_1.png

#audio #audioboners #caraudio #elektronika
Pobierz
źródło: comment_2HbWRHPrpI5QlRdYS6XksEN5k5EL4Pn7.jpg
  • 17
@lomir: No właśnie. Większość tego typu (samochodowych) wzmacniaczy to proste jak budowa cepa wzmacniacze analogowe w klasie AB (sama końcowka audio na bipolarnych lub mosfetach, w przetwornicy na jakimś SG3524 pewne mosfety). Prawdziwego cyfrowego rzadko widać (w sensownych cenach).
2. Nie da się jej namówić na takie spotkanie. Próbowałem wiele razy


@Felonious_Gru: ej ej ale to nie miało być swingersparty, tylko normalnie kulturalnie jak ludzie, kawę w kubku czy coś...
To jakie ona spotkania tylko akceptuje? Z teściową i z jej rodziną?
@que_e: niestety, ale tam piszą chyba same trolle audiowoodoo "mój wzmacniacz jest 4x cięzszy i był 10x droższy, to napewno jest wielokrotnie lepszy, a tak tanio nie da się zrobić dobrego wzmacniacza, a jak ma 460kHz taktowanie PWM to nie nadaje się nawet na subwoofer" itd. Oraz biedna pani od marketingu z LechPola - która robi co może, ale niewiele może bo się nie zna technicznie, więc forwarduje to co chińczyk