Wpis z mikrobloga

#rozowepaski jeżdżące na rowerze - jakie marki poza Quest (nie podobają mi się wzory) i Vitesse (faworyt póki co) mają dobrej jakości koszulki damskie - cenowo do 200 zł, rozmiarowo małe XS? Odpadają koszulki marek rowerowych - trek, kross itp (jedynie spec, ale to już za drogie ciuchy).
Odpada też 4F, mimo małych rozmiarów - miałam ich koszulkę i była tragiczna. Tymczasowo jeżdżę w śmiesznej Lidlowej koszulce, stylówa cierpi, ale przynajmniej to małe XS i jest prawie dobra ;)
Druga sprawa - gdzie szukać bardzo małych rękawiczek, bez palców, najlepiej bez rzepów na nadgarstkach? Wszystkie małe, które mierzyłam, strasznie się marszczą. Moje stare Accenta są już zniszczone, a poza tym obcierają.

I pytanie do skarpetkowych ekspertów - bardzo zabawnie wyglądają skarpetki nie sięgające kostek? Opalenizna odskarpetkowa nie komponuje mi się z sukienkami i śmieją się ze mnie w pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rower #kiciochpyta #odziezsportowa #krakow
  • 17
@suckuba: Craft, ale te najwyższe modele. Często są przecenione w mikesport tudzież ogólnie w internecie. Mack kosztuje 200 zl za sztukę i zbiera dobre opinie.
Ja jeżdżę w takich lekko za kostkę i europro się nie zgadza, ale nikt Cię nie zabije za stopki;)
@wspodnicynamtb: Mack ma śliczną damską koszulkę (Emerald), ale ich S to jakaś pomyłka. Mam tylko trochę więcej w biodrach, niż ich koszulka w talii. O Crafcie zapomniałam, a rzeczywiście ma małe rozmiary.
A Pearl Izumi? Warto, czy przereklamowane?
@suckuba: Z IP nigdy nic nie mialam, ale myślę że wypada podobnie jak Craft. Ja z całego serca mogę polecić te modele performance glow, mam od roku jedną koszulkę, jeżdżę w niej non stop, ma tasiemnki na rękawach, pojemne kieszenie, jest dobrze dopasowana i szybko schnie. Jest dobrze uszyta i nie zużywa się, a była prana pewnie setki razy. Lepszej jeszcze nie miałam;)
@suckuba: ja póki co lidlowe s i decathlon xs i są za duże trochę :<
Dodam wpis do ulubionych, tak na przyszłość :D
Ale rękawiczki kupiłam w lidlu, najmniejszy rozmiar i są jak dla mnie świetne i bez rzepów, a dłonie mam malutkie
@wspodnicynamtb: To chyba o tej samej myślimy, bo ta z Crafta, która mi się podoba, Glow, jest błękitna i ma takie odblaskowe kropeczki. I zamek na całej długości.
W takim razie pewnie będę wybierać między Craftem a Vitesse ;)
@kasik913: Z decathlonu sensowny jest chyba tylko ten najwyższy model koszulek (mam z tej serii spodenki z szelkami, Aerofit 700), ale są tylko czarne (celuję w coś biało-czarno-niebieskiego, pod kolor roweru...).
@suckuba: ja póki co kiepsko z kasą, bo kupiłam rower mtb miesiąc temu i teraz chce mi się szosy :D. Piękna ta Twoja szosa, też kiedyś muszę coś małego dla ludzi z nikczemnym wzrostem poszukać :3
@suckuba: Dokładnie ta, kolory są różne. No i zamek na całej długości to genialna sprawa w upały. Vitesse mnie nie przekonuje, bo bym się czuła jak słup reklamowy, jednak jakościowo są super.
Zobacz też na martombike bo oni szyja na zamówienie rozmiary i wzory.
@kasik913: Dzięki. Ledwo ją kupiłam, już zaczęłam odkładać kasę na lepszy osprzęt ;) Mtb miałam wcześniej.
@wspodnicynamtb: Reklama mi nie przeszkadza, bo ten model ma wszystko, czego potrzebuję. Crafta też, tylko jest ciut droższa. Dwóch nie kupię, niestety ;)
bardzo zabawnie wyglądają skarpetki nie sięgające kostek?


@suckuba: jak dla mnie skarpetki mogą sięgać do kolan albo w ogóle nie wystawać z buta, kwestia co kto lubi i na ile to praktyczne :)
@gaska: A ja pytam o jakieś porządne koszulki, a nie "sportowe szmaty" po 20 zł sztuka. A stylówa na drugim miejscu, bo jestem kobietą i chcę wyglądać ładnie nawet na rowerze.
@peradon: Nie jeździłam w długich i nie wiem, czy ma to jakieś (praktyczne) zastosowanie poza stylówą, dlatego pytam ;)
@suckuba: Tak jakby było coś złego w jeżdżeniu w sportowych szmatach za 20 zł skoro spełniają swoje zadanie i nie wyglądają źle.
Poza tym Dare2b? Ogólnie spoko, ale nie wkrecalam się w rozmiarowke.
@suckuba: @wspodnicynamtb: wy tu piszecie o koszulkach za dwie stówy, a ja dziś kupiłem w Decathlonie białą koszulkę "do biegania" idealną na rower za 13zł :P
mam identyczną ciemnoszarą, ale potrzebowałem czegoś w czym nie będzie lepiej widać na drodze

mierzyłem dziś też kilka typowo rowerowych koszulek, ale ja się w tym totalnie nie odnajduję - gumy w pasie i rękawach cisną, całość głupio się układa, bardzo #!$%@?ące zakładanie
@gaska: Właśnie nie spełniają zadania tak, jak powinny. Inny materiał, inne kieszonki, brak długiego zamka, często dobrych jakościowo pasków na rękawkach (albo w ogóle ich brak), sam zamek kiepskiej jakości etc.
@Sepang: Mi jest wygodniej w mocno dopasowanej koszulce. A koszulka do biegania nie ma zamka, kieszonek na batona czy telefon i tych niewygodnych dla Ciebie taśm, dzięki którym nie trzeba poprawiać podwijających się rękawków czy tyłu koszulki ;)
@suckuba: Zalezy od osoby. Ja w ogóle nie lubię typowo rowerowych koszulek, wolę te bez rekawow, nie potrzebuje kieszeni i zamków, bo mam dość pojemne etui na ramę. A z materiałem jest różnie, grunt to patrzeć na skład i wiedzieć w czym Ci jest dobrze.
@suckuba: rzecz w tym, że te taniuchne koszulki do biegania są naprawdę genialne - dopasowane tak, że nic nie furkocze na wietrze ani nie trzeba poprawiać rękawów przy jednoczesnej pełnej swobodzie ruchów
kieszonki z tyłu - ja rozwiązuje ten brak torbą podsiodłową
zamek? nigdy o nim nie pomyślałem - na tyle dobrze odprowadzają ciepło, że jest on wg mnie niepotrzebny

ale wiadomo - co kto lubi
cieszę się po prostu, że
@Sepang: Wiesz... Gdyby koszulki do biegania były wygodne i funkcjonalne na rowerze, to byś je widzial na tdf:)
Zamek, taśmy i gumy trzymające koszulkę na miejscu to najlepsze elementy takiej koszulki. A jak jest uszyta z różnych materiałów o danym stopniu odprowadzania wilgoci, to już w ogole full wypas.
Ale jak napisałeś, co kto lubi;) ja np torby podsiodlowej nie muszę mieć, bo się pakuje w trzy kieszonki koszulki na 300km