Wpis z mikrobloga

Ponawiam pytanie z rysunkiem poglądowym.

Myślałem nad zrobieniem sobie dużego drewnianego blatu zamiast biurka, postawiłbym sobie monitory, pc, urządzenie wielofunkcyjne i zostałaby jeszcze masa wolnego miejsca. Czy takie coś ma sens? Jak się do tego zabrać? Jak zamocować łańcuchy? Czy łańcuchy mają sens, czy lepiej ogarnąć jakieś nogi? Mogę komuś zapłacić za zrobienie tego w całości?

#meble #mieszkanie #castorama #stolarstwo #majsterkowanie #diy
Pobierz
źródło: comment_Tlnb4lLUxNcHUCg0K6LNZWGBrsXVDmmV.jpg
  • 32
@geomag42: jak blat będzie odpowiednio gruby i nie będzie nikt na nim siadał, to raczej dwa łańcuchy na brzegach starczą. Popytaj najlepiej ludzi robiących kuchnie, blat pewnie by zrobili, gorzej z montażem tego tak jak na rysunku, obstawiam że większość wolała by to jednak postawić na nogach.
@geomag42: wybierz się do najbliższej stolarni/castoramy, wybierz kolor płyty z wzornika, poproś o sklejenie dwóch płyt ze sobą żeby mieć blat o gr 36mm - z cięciem i oklejaniem powinno wyjsc koło 100zł
(czasami można dostać końcówki magazynowe blatów drewnianych za dobre pieniądze)
do tego takie nogi: http://allegro.pl/noga-nogi-do-stolu-blatu-l-710-fi-60-rejs-alu-i5108287636.html ,
garść śrubek, 30 minut roboty i gotowe. Z łańcuchami daj sobie spokój bo wyjdzie z tego więzienna prycza...
@geomag42: Lepiej składane nogi. Zobacz w Google na zdjęcia stolików przyściennych - po przekręceniu blat opada na dół zasłaniając częściowo nogi.
Sznurów i taśm nie uda Ci się wypoziomować bo są elastyczne. Łańcuchy już szybciej ale to będzie twarde mocowanie i może przeszkadzać/zranić.
@geomag42: ja bym dal blat ze sklejki 18mm. Sklejke malujesz lakierem do parkietu i jest na biurko super (swoje zrobilem wlasnie sam ze sklejki tylko mam podwoje dla mnie i rozowego paska), siedzimy na przeciwko siebie i w sumie mamy ze 3m2 blatu. Sklejka jest gibka, wiec musisz ja usztwinic dwiema, trzema listwami od spodu.