Wpis z mikrobloga

@jombsik: Jest kilka powodów. Jeden z nich to fakt, że chce aby pierwszym językiem obcym dla mojego dziecka było esperanto i fajnie byłoby znać samemu. https://www.youtube.com/watch?v=8gSAkUOElsg Sam pamiętam jak ciężko mi szła nauka języka obcego w podstawówce i to było demotywujące. Lepiej najpierw nauczyć gry na flecie niż na skrzypcach (tak jak jest powiedziane w TED)

Dwa to planuję naukę języków romańskich (np. hiszpańskiego) i esperanto to taki prosty wstęp. Większość
@jombsik: Zacząłem się uczyć i poznałem sporo osób na diasporze i reddicie z którymi rozmawiam. Wydaje mi się, że gdyby nie prostota tego języka to musiałbym się uczyć pewnie rok aby na takim poziomie rozmawiać/pisać.

Zdaję sobie z tego sprawę, że nigdy użyję go w terenie, ale to świetny język do nauki bo jest to po prostu przyjemne przez jego prostotę, a dodatkowo otwiera drzwi do języków romańskich.

Zapisanych na naukę
@dad1111: tylko żebyś nie pomyślał, że potępiam naukę bo to nic z tych rzeczy, tylko zastanawiało mnie czy nie lepiej uczyć się czegoś innego. Ale tak jak napisałeś, że masz powody żeby naukę zacząć od esperanto i to kumam.

Może kiedyś spróbuję esperanto, póki co męczę się z portugalskim. Miłego dnia cumplu :)