Wpis z mikrobloga

@Kondzio_Polonia: ja tej, ja tej. Marzy mi sie taki pies. Mógłbyś polecić jakaś hodowle? No kilka pytań:
czy faktycznie ta rasa kiepsko radzi sobie z dziećmi?
czy średnie mieszkanie, ale duuuzo zabawy i spacerów będą ok? Bo z tego co sie naczytałam to nawet lepsza taka opcja niz wielki dom i zero stymulacji ruchowo-umysłowej.
@spiritoo: to jest rasa absolutnych atencjuszy, jeśli nie możesz psu poświęcić całego swojego życia to mocno się zastanów :) a tak poważnie to serio potrzebuje CIĄGŁEJ stymulacji, uczy się bardzo szybko nowych sztuczek ale potrzebuje zabawy praktycznie zawsze i wszędzie, a jak nie wybawisz to nie da Ci spokoju. Czasem trzeba samemu stopować, jak był młodszy poszliśmy do lasu rzucać piłkę i biegał za piłką aż padł i trzeba było przynieść
@Kondzio_Polonia: kurczę, czytałam wszystko co znalazłam na ich temat i spodziewałam sie, ze wymagają więcej uwagi niz inne psy, ale, ze az tak? Serio jest az tak, ze wszystko musi sie kręcić wokół niego? A jeśli moge mieć jescze pytanie. Jak z zabieraniem ich ze sobą w rożne miejsca? Wyjazdy?czasem do pracy koło biurka, zeby sam nie siedział? Dobrze to znoszą, czy jeśli ich porządnie nie okiełznamy to nie upilnujemy takiego
@spiritoo: na pewno nie można mieć do nich słabego charakteru, bo owiną sobie Ciebie wokół palca i będą alfą w domu zanim się spostrzeżesz, a wtedy wszystkie jego zalety - błyskotliwość, inteligencja, dynamika, temperament - przerodzą się w wady nie do zniesienia. Nie wszystko musi się kręcić wokół niego, musi znać swoje miejsce "w stadzie",ale też potrzebuje bardzo dużo uwagi dla poprawnego funkcjonowania. Zastanawiam się jeszcze, jak byłoby mu w większym
@Kondzio_Polonia: dobra, to trochę mnie uspokoiłeś, jeśli chodzi o siłę charakteru myślę, że dam radę( ͡ ͜ʖ ͡)
dobrze w sumie poczytać o tym wszystkim od kogoś realnego, a nie od Pani doktor z photostocka w internatach. A pracujesz z nim z klikerem czy bez? jakieś protipy? i na co zwrócić uwagę przy wyborze szczeniaka? Bo przyznam, że dotychczas nie miałam do czynienia z psem kupowanym
@spiritoo: kliker się sprawdza, jak kto woli. Z owczarkiem niemieckim zdarzyło mi się pracować bez klikera i też dał się ułożyć, border uczył się z klikerem na początku ale potem również bez (i było ok). Jeżeli masz rękę do psa i wiesz "o co biega" i nie dasz sobie wejść na głowę - go for it :)
Niestety, nie ja go wybierałem z hodowli, więc nie mogę tu doradzić :( Ale