Wpis z mikrobloga

6 814 - 1 = 6 813

Tytuł: Akwarium
Autor: Wiktor Suworow
Gatunek: Autobiografia/sensancja
★★★★★★★★

Mamy bardzo prostą zasadę: rubel za wejście, dwa za wyjście.


Autor w swojej książce opowiada o kulisach działania radzieckiego wywiadu GRU którego sam był agentem, i wydaję mi się że to właśnie jest jej największy atut. W tej pozycji nie poznajemy suchych faktów na temat struktur wywiadowczych i ogólnikowych terminów opisujących działanie tajnych służb tylko możemy śledzimy wszystko z perspektywy typowego ich pracownika i poznawać te tajniki od kuchni. Podobała mi się ta dobrze oddana atmosfera takiego trochę zaszczucia ze strony głównego bohatera od momentu gdy podjął pracę w GRU, kiedy nawet wychodził do kawiarni na piwo cały czas obserwował czy ktoś go nie śledzi.

Naprawdę znakomita książka którą bardzo szybko się czyta, polecam każdemu

Swoją drogą polećcie mi drogie mireczki jakieś inne pozycje tego autora, oraz jakieś inne książki na temat wywiadu (np. o Mossadzie)

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
Pobierz diabeu255 - 6 814 - 1 = 6 813

Tytuł: Akwarium 
Autor: Wiktor Suworow
Gatunek: Au...
źródło: comment_nAu6ZI53G94nMTqfxqTg7yjYQvsaanFO.jpg
  • 6
@diabeu255: a, tylko żebyś się nie rozczarował. Część jest o 22 czerwca 1941 i napaści Rzeszy na ZSRR i różnych dywagacji historycznych (ale i tak bardzo ciekawe), część faktycznie dotyczy GRU, a jedna jest o tym jak był dowódcą czołgu i wjechał do Czechosłowacji w 1968