Wpis z mikrobloga

"W najszerszym rozumieniu SYNDROM ADAMSA oznacza zespół objawów chorobowych wywołujących w mężczyźnie chęć ucieczki z układu, w którym tkwi — gdziekolwiek, na bardziej zieloną trawę po drugiej stronie płotu. Jest to przypadek najczęstszy, rodzaj zbiorowej psychozy gatunku. Wszyscy mężczyźni cierpią w większym lub mniejszym stopniu na którąś z odmian SYNDROMU ADAMSA; stopień rozwoju intelektualnego nie ma tu nic do rzeczy. Reszta udaje mężczyzn."

Waldemar Łysiak - Wyspy Bezludne

#cytatzlysiaka #cytaty #ksiazki #niebieskiepaski #logikaniebieskichpaskow #cytatywielkichludzi #syndromadamsa #lysiak
  • 9
@elmar: ale bierzesz pod uwagę fakt, że Wyspy bezludne to zbiór esejów, więc autor (jak to zwykle on) dość swobodnie wypuszcza się na suchego bezmiar oceanu fantazji?
@elmar: Znam to z autopsji :). Potrzeba zmian: zwiemy to siła napędową or potrzebą szukania bardziej żyznych terenów, piękniejszych widoków, kobiet z krąglejszymi biodrami. Ktoś jeszcze? Wczoraj Warszawa, dzisiaj Szczecin jutro Kraków. Patriota.
@A_F_S
@HaHard: czy to szukanie swojego miejsca? Czy znalezione pozwoli wytchnac? Czy mężczyzna nie zazna zaspokojenia nigdy i zawsze musi gnac? Niekoniecznie przed siebie, moze właśnie bardziej w bok, gdzie indziej, byle nie tu? Czy kiedy szukać przestanie to znaczy ze znalazł, czy opadł z sił i zmarnial?
@A_F_S: pewnie, że biorę. Ale wiem, że akurat ten cytat jest zgodny z rzeczywistością. To czuje gdzieś w środku. Z tego co piszesz wnioskuję, że czytałaś Wyspy Bezludne - nic lepszego Ci nie odpowiem niż jest napisane w rozdziale o Adamsie.
@reventon: Prawdopodobnie tak, strzelam że chodzi o znalezienie właściwego miejsca, celu doczesnej egzystencji bla, bla- jednak znam takich (jak sądzę), którzy nigdy nie odnajdą, bo odnaleźć nie chcą/ nie mogą/ nie powinni. I to podobno już tak ma być. Takie są trendy. Jednak, niektórzy twierdzą, że dziecko zmienia punkt widzenia (na ogół tak twierdzą orędowniczki- kobiety), nie mam zdania bo nie mam dziecka. Jak coś się zmieni dam znać. W chwili
@elmar: czytałam, choć argumentacja autora nie przekonała mnie. Ale - z drugiej strony - dopuszczam myśl, że on wcale nie pisał do mnie, tylko do ciebie. Może mężczyźni rzeczywiście popełnili błąd, dopuszczając kobiety do edukacji? ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tak czy inaczej, miło na portalu ze śmiesznymi obrazkami spotkać kogoś, z kim można wymienić choćby zdania odrębne na temat niezłego kawałka literatury/kultury.
@A_F_S: Wiesz autor pisał o mężczyznach, może kobiety nie mają takiego syndromu? Ciekawi mnie natomiast, że dotyczy to tylko białych mężczyzn - jakimi uwarunkowaniami kulturowymi może być to spowodowane ? Co do wymiany zdań - zapraszam. Łysiaka przeczytałem w znacznym procencie, a teraz to różnie więc zawsze jakiś temat się znajdzie :)
@elmar: moim zdaniem autor, z normalną dla siebie elokwencją, myli dwa porządki. Emocjonalną chęć ucieczki i właściwą ucieczkę.

1. Sama chęć ucieczki do prostoty raju jest oczywista i ponad podziałami. Dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn, hetero i homo, wysokich i niskich, białych i kolorowych, rudych i normalnych ;-). Natężenie podobnych tęsknot rośnie im bardziej sztywne i opresyjne jest środowisko, w którym żyjemy, im więcej ram, przepisów, tabu i społecznych gier