•  

Witajcie w tagu #dzialkaaliena ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Wróciłem właśnie z działki, dziś zrobiono następujące rzeczy:

- wyniosłem część śmieci lecz ponad połowa jeszcze została do wybrania za domkiem i wkurza oko
    - porządkowanie domku tak z grubsza chociaż.. zamiatanie itd.
    - przy domku była metrowa sterta zarośniętej ziemi zmieszanej ze śmieciami, przerzuciłem ją szpadlem, wybrałem śmieci.. zależało mi aby to zrobić gdyż jak wiadomo w takich miejscach lubią się gnieździć niechciani goście, ja nienawidzę węży - niczego tak nienawidzę jak węże więc musiałem ziemię sprawdzić dla spokoju ducha :)
    - żonka wyprała na mokro fotel z domku dwa razy plus podlewała "trawnik" :)

Podrzucam zdjęcie działki z dnia dzisiejszego.

#dzialka #ogrodnictwo #ogrod #uprawa #nienudzimisie

źródło: DSC_6692.JPG

•  

@Robocovo: była i większa działka do wzięcia, ale ta jakoś mi bardziej odpowiadała, a mała jak widać też nie jest.

•  

@Alien123: zajebiście, ale ja bym tej "trawy" nie podlewał, tylko od razu brał się za przekopywanie :D Ten betonowy chodnik nie jest estetyczny ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@PieceOfShit: Podlewanie ma też zmiękczyć ziemię po tych upałach, przy kopaniu będzie mi łatwiej, spadł w tym tygodniu deszcz ale jakoś po ziemi tego specjalnie nie widać troszkę się trawa zazieleniła.

•  

@Alien123: Piękny kawałek ziemi do zagospodarowania. Gratuluje i szczerze zazdroszczę :)
      Jakie plany na zagospodarowanie? Wiesz już co posadzisz czy będziesz uprawiał? Masz jakieś przygotowanie? Moim marzeniem jest kupno takiej działeczki ale sam nie mam pojęcia nic a nic na temat ziemi i roślin, tym bardziej miło mi się czyta i ogląda Twoje poczynania. Nie przestawaj relacjonować. Pozdrawiam :)

•  

@Trojkatyzacja_K0ta:
      Być może nawet nie musiałbyś od razu takiej działki kupować, a wziąć w dzierżawę jak ja (jeśli masz taką możliwość w Twojej okolicy- najlepiej podpytaj o to) i przekonałbyś się czy pasuje Ci "działkowanie", jeśli tak to wtedy mógłbyś już potem zdecydować coś nawet o kupnie. Nie ma co się bać tylko działać :)

Jakie zagospodarowanie planuję... (póki co bo wszystko się zmienia dynamicznie)

- na pewno nie zamierzam pompować pieniędzy w nowy domek w tym czasie najbliższym, tym bardziej, że działka jest tylko dzierżawą, nie dzierżawą wieczystą, czy też pełną własnością, druga sprawa to taka, że nie wiem czy taki domek za 3tys. zł jest mi potrzebny, póki co ten musi wystarczyć, bo są ważniejsze wydatki :)
      - zamierzam przy domku mieć trawnik, a bliżej wejścia na działkę - część rolniczą z warzywami, do tego na pewno zrobię skalniaka, marzy mi się oczko wodne, ale to jeszcze do przemyślenia sprawa, nie wszystko na raz.
      - nie mam żadnego przygotowania oprócz tego, że wychowałem się na wsi i pracowałem przy wszystkim :) a dla uzupełnienia wiedzy typowo działkowej kupiłem na allegro za 3,99 używaną książkę "Działka moje hobby" :)
      - nie będę również inwestował w iglaki i drzewka owocowe, raczej warzywka, pomidory, ogórki, cebula, czosnek, , troszkę truskawki, być może jakaś malina (nie mylić z meliną) :)
      - czeka mnie przekopanie całej działki, ale jeszcze się nie zebrałem do tego, chciałbym to w miesiącu wrześniu wykonać a jak to będzie zobaczymy bo mam trochę ważnych zadań z różnych dziedzin życiowych

+: paweo
    •  

@Alien123: też mam taką książkę :)
      Śledzę twoje wpisy bo może mnie to zmotywuje do zrobienia coś z moją* działką, która wygląda gorzej niż Twoja przed uprzątnięciem ( ͡° ʖ̯ ͡°) Powodzenia! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

* działka jest mojego taty, tylko że jemu się nie chce nią zająć (╯︵╰,)

Gorące dyskusje ostatnie 12h