Wpis z mikrobloga

Tak dla #jow. Nie popieram kukiza ale mam dosyć walk o jedynki, cyrków z transferami politycznymi i odgórnie układania list przez partyjnych wodzów. Wtedy spadochroniarz będzie musiał założyć wygodne trampki i pobiegać po wsi aby skłonić ludzi do siebie albo wpompowac kupę kasy w reklamę. Teraz wystarczy przyssac się do wodza partii i jest się poslem. Nie ma to nic wspólnego z demokracja. Idźmy w niedziele na #referendum!
#4konserwy #neuropa #kukiz #demokracja #polityka
  • 18
@piotrmodski: Ta, jasne. Jak będzie jeden z PO i jeden z PiS to i tak ludzie zagłosują na pierwszego, żeby nie wygrał drugi i na drugiego, żeby nie wygrał pierwszy. Partyjniactwo jak do tej pory z tą tylko różnicą, że zacementuje na stałe dwupartyjny system z dwoma gównianymi partiami. Gratuluję wyboru. Może od razu strzelmy sobie wszyscy w łeb.
@lowca_chomikow: to strzel ludziom w łeb ze są głupi i wybierają glupich ludzi. Idąc twoim tokiem myślenia cała demokracja jest zła. Przy jowach nikt kandydatów nie będzie wybierał. Ludzie sami sobie wybiorą. Nie trzeba będzie być członkiem partii politycznej aby zostać poslem. Dzisiaj w 90 proc ludzie głosują na liste a nie na człowieka a moim zdaniem powinno być odwrotnie bo nie przynależność partyjna decyduje o człowieku. Nie chce aby kandydatów
@piotrmodski: @ex-03: Tylko wytłumaczcie mi po cholerę gdybacie zamiast spojrzeć jak ten wspaniały system działa w praktyce! Spójrzcie jak wygląda reprezentatywność w Anglii, albo w USA. Wybory na prezydenta były jednomandatowe (co oczywiste) i spójrzcie jakie poparcie miał Kukiz, a jaki to miało wpływ na cokolwiek. Nie wygrał, więc nie dostał nic. Co wam robi za różnicę czy rozliczacie pojedynczego człowieka, czy całą partię? Nie podoba wam się polityka prowadzona
Wybory na prezydenta były jednomandatowe (co oczywiste) i spójrzcie jakie poparcie miał Kukiz,


@lowca_chomikow: co to za porównanie okręgu 30mln do 60tys? bez sensu.

o wam robi za różnicę czy rozliczacie pojedynczego człowieka, czy całą partię?

Zasadniczą, partie sobie można rozliczać, a ordynacja jest tak skonstruowana, że praktycznie uniemożliwia innym kandydatom startowanie. Spróbuj kandydować :) Co wybierasz: skompletowanie list z 900 kandydatami przy nagonce mediów czy wyzbycie się poglądów i głosowanie
@lowca_chomikow: czemu piszesz o finansowaniu partii jak mowa jest o jowach? Nie znam sytuacji politycznej w stanach Zjednoczonych czy UK bo tam nie żyje. Być może partie które wygrywają wybory obywatelom tych krajów odpowiadaja.
@ex-03:

co to za porównanie okręgu 30mln do 60tys? bez sensu.

Chodzi o reprezentatywność. Co za różnica jak duży jest okręg, jeżeli 49% ludzi popierających kogoś innego nie będą mieli żadnego reprezentanta w parlamencie?

Zasadniczą, partie sobie można rozliczać, a ordynacja jest tak skonstruowana, że praktycznie uniemożliwia innym kandydatom startowanie.

Mhm, mhm.... To wytłumacz mi jak to wyszło, że do sejmu potrafiły wejść takie ugrupowania jak Samoobrona, LPR, Ruch Palikota? Gdyby
Chodzi o reprezentatywność. Co za różnica jak duży jest okręg, jeżeli 49% ludzi popierających kogoś innego nie będą mieli żadnego reprezentanta w parlamencie?


@lowca_chomikow: w tak małym okręgu poseł musi cały czas walczyć o elektorat i przez co reprezentuje wszystkich, bo ma w tym interes jeżeli chce być wybrany jeszcze raz.

Mhm, mhm.... To wytłumacz mi jak to wyszło, że do sejmu potrafiły wejść takie ugrupowania jak Samoobrona, LPR, Ruch Palikota?
e.....3 - > Chodzi o reprezentatywność. Co za różnica jak duży jest okręg, jeżeli 49%...
@lowca_chomikow: widziałem, nie przekonuje mnie płacz UKiPu. Zresztą Brytyjczycy się wypowiedzieli w referendum. Serio wolisz obecną ordynację? ( ͡° ͜ʖ ͡°) I nic mi nie muszisz tłumaczyć, wystarczająco długo się tym interesuję i zdania nie zmienię. Trzeba pogonić beton i już, jak jesteś za obecnym stanem rzeczy to trudno :)
@ex-03:

Serio wolisz obecną ordynację?

Tak, serio. Żeby cokolwiek ugrać wystarczy mi 5% mądrych ludzi, a nie 51%.

Widzisz ty zgadujesz ja piszę jak jest w krajach z JOW. Tam centrala nie ustala list, tylko lokalne grupy i wyborcy

No tak. Tam centrala pisze tylko jak ustawione są granice okręgów wyborczych tak żeby ich kandydatom pasowało najlepiej.

w tak małym okręgu poseł musi cały czas walczyć o elektorat i przez co
@lowca_chomikow:

Tak, serio. Żeby cokolwiek ugrać wystarczy mi 5% mądrych ludzi, a nie 51%.

Co ugrać? Co może zdziałać 5%

No tak. Tam centrala pisze tylko jak ustawione są granice okręgów wyborczych tak żeby ich kandydatom pasowało najlepiej.

problem rozwiązany od dawna wszędzie oprócz usa, poza tym u nas nie ma takiego zróżnicowania.

W rzeczywistości jest inaczej. Reprezentant ma wpływ na to jak tworzone są okręgi i tworzy je tak, żeby
e.....3 - @lowca_chomikow: 
 Tak, serio. Żeby cokolwiek ugrać wystarczy mi 5% mądrych...
@ex-03:

Co ugrać? Co może zdziałać 5%

Więcej niż 49% w JOWach

Czyjej rzeczywistości? Ja piszę na przykładzie innych krajów. Żyjesz w świecie POPiSu i nic poza tym nie widzisz. Popatrz na wyniki w wyborach samorządowych tam gdzie są JOW. 81% jest z poza bandy

Wybory samorządowe są czymś innym niż wybory parlamentarne

tak jak teraz? 76% głosów nie ma kandydata na którego zagłosowała.

Ma natomiast partię na którą zagłosowali. To
@ex-03: Ląduje w parlamencie i tam ma okazję się wykazać. Ktoś kto chociaż trochę interesuje się polityką śledzi mniej więcej co się dzieje w sejmie. Tam każda partia dostaje swój głos. Nawet jeżeli mając 5% niczego nie zmienisz w głosowaniach, to masz siłę przebicia wobec społeczeństwa. Dodatkowo myślisz, że skąd wziął się skręt PO w lewo? Z powodu bycia punktowanymi przez lewicę w sejmie. Do tego większe partie są zazwyczaj mniej