Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty Pytanie dla znawców. Dajmy na to że mamy portfel kryptowaluty o nazwie TESTOWA.

Portfel zawiera główny adres publiczny o nazwie " adresA" . Po uruchomieniu STAKE okazuje się że tworzą się dodatkowe adresy podlegające pod adres główny: tzn np " adresA1" "adresA2" "adresA3" na które to przychodzą coiny z stakeowania. Zauważyłem że z tym eksportem kluczy należy uważać. Okazuje się że jak zrobimy eksport klucza dla adresu głównego. To dla początkujących może to być pułapka. A mianowicie okazuje się że w różnych sytuacjach np takim:
Mam adres A a na nim 10000 coinów i wypłacam z niego 5000 coinów. Okazuje się ze przy okazji jest przelewana tzw.reszta ( chyba to tak się nazywa ) na podadres. Ale portfel ciągle wskazuje właściwą liczbę coinów. Ale teraz co jest niebezpieczne. A mianowicie nic nie świadomy początkujący na początku wyeksportował klucz adresu głównego. I po imporcie jest zdziwiony że zaimportował tylko stan adresu głównego bo nie był świadomy że w skład adresu głównego teraz wchodzi np jeszcze 3 podadresy do których nie eksportował kluczy. Tym samym stracił dużą część swoich coinów. Wg mnie nie powinno tak być. Moim zdaniem eksport kluczy adresu głównego powinien być bezpieczny nawet gdy stworzą się potem podadresy. A tak nie jest.
  • 1