Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam nowego #smartfon z #android ( #bojowkaandroid here) dla siebie, co byście mi poradzili?
W skrócie:
- budżet to 1500-1600,
- tak do maks. 5.2 cala, żeby go jakoś jedną ręką obsłużyć, rozdzielczość nie gra roli, 720p jest wystarczające,
- ważna jest dla mnie bateria, żeby ten cały dzień, półtorej bez problemu wytrzymał,
- dobre wsparcie, oficjalne, czy to z xda, chociaż i tak pewnie się skończy tak, że po jakimś czasie wgram customa :P.

Mam teraz Sony Xperię SP, i chciałbym, żeby nowy telefon był wydajniejszy od obecnego, w Antutu na CM 12.1 mam 25k punktów, ale wiem, że porównywanie przez benchmarki jest trochę bez sensu, ale co najmniej te 2 GB ramu by się przydało.

Początkowo szukałem tylko takich z małych ekranem (do 4.7 cala), bo poręczne są, ale stwierdziłem, że te kryterium sporo mnie jednak ogranicza i zacząłem szukanie do nowa.

Żeby nie było, zrobiłem już rozpoznanie. W związku ze wsparciem, szukałem po flagowcach / ex-flagowcach każdej marki, inne zawsze będą słabiej wspierane.

I tak:
1. Od dłuższego czasu nastawiony byłem na #sony Xperia Z3 Compact, bardzo mi odpowiada, spełnia wszystkie warunki, poza ceną, i czekam ciągle aż stanieje, no i czytałem o problemach z pękaniem tylnego panelu, mojemu znajomemu nie chcieli wymienić po takim pęknięciu, mimo, że pękło samo z siebie. Wiecie coś więcej o tym telefonie i jego problemach?

2. Na drugim miejscu postawiłem na #motorola Moto X 2014 (2 generacja). Wygląd według mnie świetny, wielkość jeszcze akceptowalna, ale ma słabą baterię niestety. Także ma tylko 16 GB pamięci bez karty SD, ale to bym przeżył. Te problemy zostały naprawione w nowym modelu Moto X Play, ale zwiększyli ekran do 5.5 cala i dali słabszy procesor, wygląd też trochę według mnie gorszy. Co możecie mi powiedzieć o tych Motorolach, którą lepiej brać?

3. #xiaomi Mi4 wygląda fajnie, szczególnie wersja z 3 GB ramu, chociaż nie jestem fanem przycisków pod ekranem. Nie wiem też jak z przyszłym wsparciem, także z serwisem w Polsce.

4. HTC One M8 ma świetne głośniki, ekran w sam raz, chociaż sam telefon jest długi, ale ciągle jest za drogi.

5. LG G3 jest za duży, rozdzielczość ekranu podobno zabija baterię i procesor, więc raczej odpada.

6. Huawei P8 jeszcze za drogi. P7 to już starszy model, wydaje się w porządku, ale szkło z tyłu może budzić obawy tak jak w Z3 Compact. Nie podoba mi się też ich nakładka, chociaż to można w jakimś stopniu zmienić zewnętrznymi aplikacjami.

7. Asus ZenFone 2 w wersji 5 calowej niestety nie widzę w Polsce w sklepach nigdzie, a byłby ciekawą propozycją.

Nie wymieniłem Xperii Z2, też jest dobrym telefonem, ale jakbym miał brać Sony, to Z3 Compact. Celowo pominąłem też wszystkie Samsungi, jakoś do mnie nie przemawiają, niby TouchWiz już nie jest taki ciężki, ale to ciągle nie to.

Co możecie mi poradzić, macie jeszcze jakieś inne typy?
  • 7
@Radiodyfuzja: za Honora 7 duży plus, nie słyszałem wcześniej o nim, przyjrzę się niemu, dzięki ;)

@Pirzu: też tak sądzę, chociaż znajomy mówił, że telefon po po prostu leżał na stole, nagle usłyszał dźwięk pękającego szkła i na odwrocie miał pęknięcie przez całą szerokość ;)
@Dzuby: ale kiedys mu na pewno upadł, przez co powstało jakieś negatywne napięcie na szkło :) Kuzyn tez mowil ze samo samo mu peklo, ja mowie, czy mu kiedys upadlo, on mowi ze tak, nawet pare dni temu na dywan. To mowie mu, ze ma odpowiedz. Jeszcze zalazek pekniecia byl przy procesorze gdzie sie grzeje.