Wpis z mikrobloga

miurcy i miurkówny spod tagu #komputery #laptopy potrzebuje waszej pomocy, moja mame nauczycielka rocznik 54 jednak musi w końcu kupić sobie komputer i nauczyć się go obsługiwać, ale to już będzie inna historia xD
mniejsza o to, tate zakreślił budżet powiedzmy na 2,5k cbln, w sumie to powiedział, że cena nie gra roli, ale 10k cbln nie da ( ͡° ʖ̯ ͡°)
no ale powiedzmy, że jednak chciałbym się zamknąć w tych 2,5k cbln

jednym z podstawowych kryteriów, to będzie waga, no kurde myślę, że 2 kilo to taki maks wszystkich maksów
fajnie by było gdyby był wywracalny, albo jak to się mówi konwetowalny czy tam konwentretowalny.... wylewialny? no kurde z dotykowym ekranem i coby się go dało złożyć tak, żeby wyglądał jak tablet
konwertowalny :P
przekątna to chyba z góry będzie skazana przez wagę na te 13,3 cala
bebechy takie żeby hulał office na tym jakoś w miarę, internet śmigał i bateria trzymała dobrze
o napędzie optycznym tez pewnie można pomarzyć
miło by było gdyby w środku był już modem 3/4g
win 7/8/10

póki co znalazłem coś takiego: http://www.komputronik.pl/product/257292/Elektronika/Laptopy_Tablety/HP_Pavilion_x360_13_a200nw_L0G32EA_120GB_SSD_8GB.html?st=mt_23122013&referer=1&hash=8041b6565c256cd5adc3894ebafc320a&u=NzcuMjU0LjIwMS4yMDc=

miło by było gdyby office był już w zestawie
pozwolę sobie zawołać jeszcze @Pustulka jak każdy kto tu szuka laptoka ( ͡o ͜ʖ ͡o)
z góry dziękuję za pomoc
  • 13
@sins:
Paviliony są kiepskie i awaryjne, cały hejt na dział laptopów HP jest przez nie, a potem ludzie nie chcę brać lepszych probooków czy elitebooków. Generalnie się je odradza.
@Gallonimus: (Po ekspozycji rysy na obudowie.) wolał bym nówkę sztukę, trza by ze dwie trzy stówki dodać, pogadam z ojcem
@Pustulka: okej, rozumiem probooka w tej cenie z twojego zestawienia nie wylewie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@sins:
W morele 430 jest za 2063 zł, tyle, że bez systemu. Mógłbyś się pobawić w szukanie jakiejś niskiej konfiguracji 14 calowego, użwanego probooka 640 lub elitebooka 840 i zakup modemu.
@Pustulka: wiesz mama ma już swoje lata z komputerem ma tyle styczności, że tylko go widzi gdzieś, myślę, że lepiej jej by było jednak to opanować na dotykowym ekranie (starszym osobą ponoć bardziej podchodzi w8 z kaflami niż w7 z menu start), dlatego wolał bym, żeby był wylewialny, jednak nie jest to konieczne chyba, mógł by sam wyświetlacz dotykowy zostać, albo coś jak to http://www.morele.net/laptop-lenovo-flex-2-14-59-444049-758368/
póki co mam trzy typy, pavulona
@Tizukk: wymieniłem go w pierwszym wpisie
gadałem z ojcem i kryteria się zmieniły, nie musi być odwracalny, ale dotyk ma zostać i szukam czegoś z modemem jednak
w zestawieniu @Pustulka nie ma nic dotykowego bo ich nie lubi ( ͡° ʖ̯ ͡°)