•  

  6 676 - 7 = 6 669

  Tytuł: Pan Lodowego Ogrodu - tom 2
  Autor: Jarosław Grzędowicz
  Gatunek: Fantastyka, science fiction
  ★★★★★★★★★☆

  Książka nas wprowadza w realia życia na planecie Midgaard (taka Ziemia za średniowiecza) a także opisuje problemy jakie mają ludzie z zimną mgłą...
  Trwa wojna bogów. Giną śmiertelnicy. Odwieczne reguły zostały złamane.

  Zacząłem ten cykl z chęcią, przy 2 tomie problem, a później tylko czytać, czytać i czytać :)

  Tytuł: Pan Lodowego Ogrodu - tom 2
  Autor: Jarosław Grzędowicz
  Gatunek: Fantastyka, science fiction
  ★★★★★★★☆☆☆

  Ciężko się zaczynało, ciężko się czytało (nudą wiało) lecz jednak nadal trzyma poziom.
  Jednak trochę tą książkę rozruszał następca Tygrysiego Tronu :)

  Tytuł: Pan Lodowego Ogrodu - tom 3
  Autor: Jarosław Grzędowicz
  Gatunek: Fantastyka, science fiction
  ★★★★★★★★★☆

  Czwórka mieszkańców Ziemi i na Midgaardzie rozpętuje się prawdziwe piekło. Jednak Vuko Drakkainen nie poddaje się i za wszelką cenę chce usunąć Ziemian z tej planety.

  Wreszcie jakiś postęp, nie to co w tomie 2

  Tytuł: Pan Lodowego Ogrodu - tom 4
  Autor: Jarosław Grzędowicz
  Gatunek: Fantastyka, science fiction
  ★★★★★★★★★★

  Walka dobra ze złem, mieszkańców ogrodu z czyniącymi...
  Co prawda zakończenie ma w sobie to coś...
  Tak jakby ścieżka do napisania kolejnego tomu.

  Tytuł: Ritus
  Autor: Markus Heitz
  Gatunek: Fantastyka, science fiction
  ★★★★★★★☆☆☆

  Ritus to odwieczny rytuał walki z mrocznymi siłami. To zasadzka i pościg graniczący z obrzędem mającym zgładzić bestię. To zmaganie człowieczeństwa z wilkołaczym skowytem duszy.

  Książka sama w sobie nie jest zła, ale czegoś mi w niej jednak brakuje, chociaż czytało się nawet przyjemnie.

  Tytuł: Wołanie grobu
  Autor: Simon Beckett
  Gatunek: Thriller, sensacja, kryminał
  ★★★★★★★★★☆

  Nie wszystko jest takie, na jakie wygląda... (a przynajmniej służby mundurowe)
  Doktor Hunter powraca po 8 latach do Dartmoort, aby zakończyć to, co się kiedyś tam zaczęło.

  Tytuł: Szepty zmarłych
  Autor: Simon Beckett
  Gatunek: Thriller, sensacja, kryminał
  ★★★★★★★★★☆

  Podejrzany? Oczywiście... ale czy to na pewno on?
  Ważki, doprowadzą tym razem bohatera do rozwiązania zagadki...

  #bookmeter

  Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania

  pokaż spoiler Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
  Pobierany jest zawsze ostatni wynik

  Gorące dyskusje ostatnie 12h

  • avatar

   Moje podsumowanie #praca w #bolt w okresie od października do grudnia, może komuś się przyda:

   TL:DR Jeśli potrzebujesz pracy dorywczej np. jako student to spoko chociaż pewnie są lepsze opcje, jako praca na pełen etat wychodzi beznadziejnie, chyba że pracujesz niewolnicze godziny, wtedy jest średnio.

   Disclaimer: To wszystko są MOJE doświadczenia, które niekoniecznie będą Twoimi, proszę mnie nie pozywać, Bolt!

   Wszystko jest napisane z perspektywy osoby która pracowała 6 dni w tygodniu po 9h dziennie (Dużą część czasu zabierają przerwy [o nich za chwilę], tankowanie i mycie auta, wymiana samochodu ze zmiennikiem. Samej jazdy wychodziło tak między 6,5h a 7,5h w zależności od dnia).

   1. Ogólne informacje
   Będziesz podpięty do partnera. Może być tak, że
   A): masz swoje auto (Akceptowane są roczniki chyba od 2002 r.?)
   B): wypożyczasz auto (Płacisz za wynajem auta z góry za każdy tydzień, przeważnie między 350 PLN a 750 PLN w zależności od auta i tego, czy wypożyczasz na pół ze zmiennikiem czy samemu)
   C): Dzielisz się % zarobków z właścicielem auta, przewaznie to będzie partner który udostępnia swoją flotę (Tę opcję wybrałem ja)
   To, którą opcję wybierzesz będzie wpływało na...

   2. Zarobki
   Krótko mówiąc o ile nie są to godziny szczytu albo nie trafi Ci się długi kurs, to będziesz zarabiać minimalną krajową albo jeszcze mniej. Bolt pobiera ~32% prowizji od każdego przejazdu. Minimalna cena kursu to 9 PLN, przeważnie są kursy za 12-13 PLN. Kursów można zrobić od 2 do 5 na godzinę, chociaż jak masz pecha to przez godzinę może nic nie wpaść. Średnio się robi 3 kursy na godzinę. Napiwki z mojego doświadczenia i z tego co dopytałem to 60-70 PLN tygodniowo (Głównie wtedy, gdy ktoś płaci gotówką i nie chce reszty albo prosi żebyś zaokrąglił) Musi się zdarzyć coś niebywałego żeby w Polsce ktoś po odbyciu kursu i opłaceniu go kartą dał Ci przez aplikację napiwek. Bolt rozpowiada że dla nowych kierowców jest bonus 5k PLN, ale nie, to nie jest tak że po pracy przez miesiąc/dwa wpada Ci na konto przelew o takiej kwocie. Bonus jest podzielony na 100 bonusów które są uzależnione od tego, czy w godzinach szczytu wykonasz odpowiednią ilość kursów - co czasem mimo Twoich najlepszych chęci się nie uda bo korki, bo nie ma kursów, bo był jeden kurs ale bardzo długi i już nie starczy Ci czasu na zrobienie innych kursów. No i jeśli jeździsz ze zmiennikiem, to jeden kurs (Wieczorny albo poranny) Ci przepada, bo wtedy nie masz dostępu do samochodu. No i nie pracujesz 7 dni w tygodniu, więc w dni w których nie pracujesz też nie dostajesz bonusu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z tych 5k realnie dostałem może 1100-1200 PLN. Można nienajgorzej zarobić w piątki i soboty, ale wtedy trafiasz na najebanych ludzi i ryzykujesz awantury/zarzyganą tapicerkę + tracisz weekend.

   Oczywiście jako kierowca jesteś narażony na mandaty, jeśli dniówka to 110-160 PLN to wystarczy jeden mandat i możesz mieć nawet cały tydzień pracy za darmo XD

   3. Ocena
   Pasażer po przejeździe może Cię ocenić i dodać komentarz. Domyślnie jest 5 gwiazdek. Jeśli Tobie jako kierowcy ocena spadnie poniżej 4.5 gwiazdki to dostajesz bana i nie możesz pracować przez jakiś tam czas. Jako kierowca NIE MASZ DOSTĘPU do komentarzy na swój temat. Np. jest dzień w którym wydaje Ci się że wszystko było okej, normalne kursy, nic nadzwyczajnego, żadnych awantur a ocena spada. No i nie wiesz czemu, nie wiesz co masz poprawić.

   3. Przestrzeganie przepisów, oczekiwania klientów
   A) Prędkość - Liczy się wyczucie tego co chce pasażer. Często wsiadają faceci po 35 lat+ którzy wymagają żebyś zapierdalał (Nie wprost, ale np."Wspomną" że ostatnio jechali Boltem i kierowca się powoli poruszał po mieście i dali mu 1 gwiazdkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Zaraz potem trafić się może osoba która jak zobaczy że jedziesz 55km/h to już będzie prosić żebyś zwolnił. Nie ma reguły, trzeba się dostosować.
   B) Miejsca do odbierania pasażerów - Ludzie mają wyjebane czy możesz się gdzieś zatrzymać czy nie, np. ktoś ustawi pinezkę na środku skrzyżowania i oczekuje że się zatrzymasz na pasach XD Nie da rady wytłumaczyć, że tam się nie dało zatrzymać. Pasażer/ka już wsiada do auta wkurwiona/y i dostajesz chujową ocenę albo kurs jest zupełnie anulowany bo ktoś nie może podejść 50 metrów. Odbieranie pasażerów na przystankach autobusowych to standard, wszyscy kierowcy Bolta tak robią, wszyscy pasażerowie tego oczekują. Tylko policja nie rozumie i dostajesz mandat. Lose-lose situation, że tak powiem.
   Tutaj np. miejsce w Lublinie obok galerii handlowej "VIVO" (https://tinyurl.com/przystaneklublin) - Jak się wjedzie na parking podziemny (Tak jak robiłem na początku) to pasażerowie są zdziwieni i anulują Ci przejazd, przecież wszyscy się zatrzymują na tym przystanku XD Policja tez już czasem przymyka oko, ile razy nie jadę tą ulicą to zawsze tam stoi jakaś taksówka albo kilka.
   C) Lepiej nie przejeżdżać na późnym pomarańczowym. Raz na kilkanaście kursów Twój pasażer to mistrz kierownicy któremu zabrali lejce / ma auto w naprawie i będzie wkurwiony bo "przecież mogłeś jeszcze przejechać"
   D) Ludzie wsiadają z małymi dziećmi. Nikt normalny nie nosi ze sobą fotelika dla dziecka na wypadek gdyby potrzebował taksówki, więc trzymają dzieci na kolanach. W takiej sytuacji nie powinieneś rozpoczynać kursu, ale i tak wszyscy kierowcy Bolta to zaakceptują bo szkoda pieniędzy i kłótni, że bombelek nie może jechać bez fotelika. W razie kontroli policji dostajesz mandat i jeździsz parę dni za darmo ^_^

   4. Wkurwiające rzeczy
   A) Przerwa na toaletę. W normalnej pracy przerywasz pracę, idziesz do toalety, robisz swoje, wracasz. Całość zajmuje Ci maksymalnie 2-3 minuty. Pracując w Bolcie musisz planować gdzie jest najbliższa stacja paliw / restauracja / cokolwiek. Trzeba tam pojechać, zaparkować, poczekać w kolejce do toalety, to wszystko zajmuje czas. Głupie siku a czasami minie 15 minut bo są korki, bo kolejka do toalety na stacji itd. Jeśli w ciągu zmiany 3 razy potrzebujesz zrobić się odlać to mija 30-40 minut w których nie pracujesz, nie zarabiasz.
   B) Słabe godziny - Czasem jest tak, że przez godzinę-dwie zrobisz 1, może 2 kursy za np. 11 PLN. Z tego odpada prowizja dla Bolta, więc zostaje ci 7 PLN. Jeśli dzielisz się zarobkami z partnerem, to 3,50 PLN. Patrzysz na siebie w lusterku i zastanawiasz się, jak ty do chuja pana tutaj trafiłeś, jak to się dzieje że pracujesz za 3 PLN za godzinę.

   Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę opowiedzieć o paru chujowych sytuacjach które mnie spotkały jako kierowcę Bolta.
   pokaż całość

   odpowiedzi (117)

  • avatar

   Mam plan jak wykorzystać chwilową słabość Rosji wywołaną inwazją na Ukrainę. Słyszałem że pod naporem koalicji państwo Islamskie jest wypychane z Lewantu. Może wykorzystamy tą okazje i sprowadzimy ISIS do Polski w celu walki z pogranicznymi Moskalami? Zobaczcie na mapę: Nadamy ziemie braniewską ISIS-owi w lenno, oni zajmą się ekspansją w kierunku prus wschodnich przy pomocy przybyłych dżihadowskich wojowników, a my im pomożemy i zniszczymy gniazdo dzikich moskali przy naszej granicy. Co sądzicie? Mogą z tego wyniknąć jakieś problemy na przyszłość?
   #isis #heheszki #krolewiec #kaliningrad #prusywschodnie #krzyzacy #kalifat #rosja #ukraina #wojna #historycznememy
   pokaż całość

   odpowiedzi (42)

  • avatar

   Białek przerzucił jedynego moderatora na nocki i chyba nie spodziewał się takiego ruchu że Rumun też zmieni godziny urzędowania. Ograny jak dziecko, jeden losowy typ trzyma całą administracje serwisu w szachu XD

   odpowiedzi (14)