Wpis z mikrobloga

Cytat armeński – potoczna nazwa ustępu przemówienia Adolfa Hitlera do generalicji Wehrmachtu wygłoszonego w jego domu w Obersalzbergu 22 sierpnia 1939 roku, na tydzień przed niemiecką inwazją na Polskę

Naszą siłą jest nasza szybkość i brutalność. Dżyngis Chan rzucił miliony kobiet i dzieci na rzeź z premedytacją i z lekkim sercem – historia widzi w nim tylko wielkiego założyciela państw. To, co mówią o mnie słabe cywilizacje zachodnioeuropejskie, nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Wydałem rozkaz – i każę rozstrzelać każdego, kto wyrazi choć jedno słowo krytyki – że celem wojny nie jest osiągnięcie jakiejś linii geograficznej, ale fizyczna eksterminacja wrogów. Obecnie tylko na wschodzie umieściłem oddziały SS Totenkopf, dając im rozkaz nieugiętego i bezlitosnego zabijania wszystkich mężczyzn, kobiet i dzieci polskiej rasy i języka, bo tylko tą drogą zdobyć możemy potrzebną nam przestrzeń życiową. Kto w naszych czasach jeszcze mówi o eksterminacji Ormian?


#historia #niemcy #wwii #drugawojnaswiatowa #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki
K....._ - Cytat armeński – potoczna nazwa ustępu przemówienia Adolfa Hitlera do gener...

źródło: comment_etBn6Ay5oh9FNMFh5cbMP5Amsw8rmxvW.jpg

Pobierz
  • 1