Wpis z mikrobloga

Mirki z #programowanie #csharp #dotnet zwykle pisze webowe pierdółki albo skrypty sh/powershell. Tym razem jednak ulepić muszę kawałek aplikacji desktopowej. Konkretnie programuje aplikacje która ma powiadamiać użytkownika o zdarzeniach. Np mam mechanizm kopii zapasowej w powershellu który z pomocą shadowcopy robi kopie danych usera, pakuje do zahaslowanego zipka i wysyła robocopy na sambę paczuszkę. Każdy z kroków z braku lepszego pomysłu zapisuje sobie liczbę do pliku tekstowego. Tj. Uruchomił się bo spełnił warunki 1, skopiował coś 2,3,4 zrobił zipka 5 itp.

Muszę napisać coś co będzie powiadamialo usera o tym ze kopia się zaczęła, robi się i się zakończyła. Z racji tego ze trzymam w tekstowcu trzymam liczbę aktualnego kroku dość naturalne jest wykorzystanie tego. Można oczywiście w powershellu wywołał balloontipa bez łaski. Jednak moja mała tratowane aplikacja ma docelowo się rozrosnąć do sporego internetowego narzędzia.

I po tym przydługim wstepie chciałbym zapytać bardziej doświadczonych kodolepów jak dobrze sprawdzać aktualna wartość w pliku tekstowym. W tej chwili ulepiłem nieskończona pętle z odczytem wartości i case dla danej liczby. Widzę jednak ze ze moja pętla blokuje inne funkcje. Mam w menu kontekstowych wyjście które nie działa, sadze ze chodzi o to ze maja pętla się nie skończy wykonywać wiec automatycznie menu które jest niżej zaimplementowane nie zadziała do końca pętli.

W jaki sposób zrobić sprawdzanie na jakim kroku aktualnie moja kopia jest tak by inne Ficzery były dostępne
  • 4