Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 37: 07-13.09.2015
Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

W mijającym już tygodniu ukazało się mnóstwo ciekawych produkcji, do tego dorzucam mój dobry humor i wstawiam aż 26 utworów na listę. Każdy (no prawie :p) będzie miał możliwość wyboru interesujących go dźwięków. Niższe pozycje to głównie utwory do klubów/tańca, reszty dobrze się słucha. Zapraszam.

26. Tujamo & Danny Avila - Cream (Original Mix) || #bounce #melbourne
Utwór, który zrobił rozpierdziel w amfiteatrze na Sunrise. Co prawda melodia jest podobna do wielu utworów np. Go Crazy Pitbulla, ale wstawiał właśnie ze względu na jego możliwości tworzenia #!$%@? w klubie.

25. Dzeko & Torres feat. Delaney Jane - L'Amour Toujours (Tiësto Edit) || #dance
Utwór znany każdemu wykonany w nowej aranżacji. Intro to dźwięki acidowe, następnie wchodzi główny motyw no i oczywiście wokal. Trochę wixiarskie, ale na pewno komuś przypadnie do gustu.

24. Damien N-Drix - Ghetto Funk (Original Mix) || #electro
Jak dla mnie trochę za bardzo bouncowe electro, ale wrzucam ze względu na duży odzew społeczności klubowej na ten utwór.

23. Aylen & Baewatch – How I Roll (Original Mix) || #fidget #house
Fidget już na stałe zadomowił się na mojej liście. Prawilny utwór.

22. Lange - You Are Free (Original Mix) || #progressivehouse
Lange balansujący na granicy PH i trance w ciekawym utworze.

21. NEWID & First Day feat. IVAR - Show Me (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse
Dziwne, że nie wydane w Axtone tylko w Spinnin, bo dźwięki typowe dla tej pierwszej wytwórni. Produkcja dobrze zmasterowana, ale mimo wszystko mnie specjalnie nie porwała.

20. Vigiland feat. Tham Sway - Shots & Squats (The Voyagers Remix) || #fidget #house
Kolejny fidget na mojej liście. Nie kojarzyłem The Voyagers z tej strony. Co do samego utworu, to w klubach pozamiata konkretnie.

19. Bali Bandits - Need Someone (Original Mix) || #electro
Utwór poniekąd wydany w hołdzie WTC, wystarczy spojrzeć na okładkę i datę wydania (11 września). Miły, progresywny elektryk, taki celujący w mój gust.

18. Nytrix - Take Me Higher (D.O.D Remix) || #electro
Oryginał jest beznadziejny. Za to D.O.D potrafi zrobić dobry utwór, ale często wydaje też totalną padakę. Tym razem drop mu wyszedł, płynie z niego mnóstwo energii, ale oczywiście, muszę się przyczepić, bo mógł być lepiej zmasterowany.

17. San Holo & Father Dude - IMISSU || #trap
Właśnie taki trap lubię, spokojny i melodyjny.

16. Ed Sheeran - Photograph (ANGEMI Remix) || #bigroomprogressivehouse
Miły remix od bardzo utalentowanego producenta (wystarczy zobaczyć jego filmy, gdzie remixuje znane utwory na różne style). Tym razem na warsztat wziął Ed Sheerana i to wydanie wyszło mu na prawdę fajnie, miło się go słucha. Produkcja darmowa.

15. Disclosure - Hourglass (feat. LION BABE) || #deephouse
Świetny wokal i do tego głębokie dźwięki. Polecam jako muzykę do łóżeczka. Z dziewczyną, bo nie samotnie ( ͡° ͜ʖ ͡°).

14. Ferreck Dawn - Jolene (Tech Mix) || #techhouse
To chyba pierwszy raz, gdy umieszczam na mojej liście utwór czysto Tech Housowy. Wokal mnie urzekł już w original mixie, teraz również bardzo pasuje. Fajny basik, można pohulać.

13. Laurent Wolf vs Lucas & Steve - Calinda 2K15 (Original Mix) || #house
Miłe odświeżenie. Właśnie tak powinien brzmieć house dobry do tańca.

12. LOOPERS - Higher (Original Mix)) || #electro
Pozamiatało konkretnie. Słuchasz intro/breaka i nagle wchodzi drop, a ty nie wiesz, co się dzieje. Wkręcająca produkcja.

11. Jebu - Consequences (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse
Pierwszy i drugi drop nie jest jakiś wybitny, zwyczajnie trzyma poziom typowy dla tego stylu. Jednak to co dzieje się w dropie trzecim to mistrzostwo świata

10. Felix Jaehn feat. Polina - Book Of Love (Extended Mix) || #house
Felix zawsze trzyma poziom. Ostatnio uwielbiam utwory utrzymane w tym klimacie. Trąci trochę tropicalem, ale w idealnych dla house proporcjach.

9. Moguai - Hold On (feat. Cheat Codes) || #house
Moguai w trochę innym stylu niż zwykle. Akurat idealnie wpasowuje się w ten okres w roku.

8. Ralvero & Kill The Buzz - Dreamin (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse
Możecie powiedzieć, że nie zasługuje na tak wysoką pozycje, ale mnie urzekł tekst piosenki. Wokal w pewnych momentach też jest świetny. No i ten drop z na prawdę ciekawą melodią. Jak na progresywny bigroom jest dobrze.

7. Slander - Love Again (feat. WAVZ) || #trap
Utwór wydany za darmo. Porównując do wcześniej wstawionego IMISSU z pozycji 17 - jest lepiej. Pod względem tekstu, wokalu i tego nieziemskiego dropu. Polecam bez dwóch zdań.

6. Stonebank - Blast From The Past (Original Mix) || #electro
Cały Monstercat, wydający takie świetne utwory. Mistrzowskie Complextro. Zajebisty buildup i do tego ten drop. Partie "wokalne" nadają świetny klimat. Produkcja godna polecenia fanom mocniejszych dźwięków.

5. Swanky Tunes feat. Christian Burns - Skin&Bones (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse
O matko boska ruskie co wyście #!$%@?. Dowód na to, ile robi dobry wokal w utworze. Drop typowy dla tego gatunku, no ale ten wokalista zmienił nie do poznania średni utwór. Długo się do niego przekonywałem, ale ostatecznie droga pociągiem do pracy z tym utworem na słuchawkach :P zmieniła diametralnie moje nastawienie do produkcji.

4. Sigala - Easy Love (Extended Mix) || #house #tropicalhouse
Utwór wydany już dłuższy czas temu, tym razem jednak w wersji Extended Mix, która jest wg mnie najlepsza ze wszystkich. Miły, lekko dziecięcy klimat beztroski. Jest to całkiem inny tropical niż prezentowany np. przez styl Kygo.

3. Bolier & LVNDSCAPE - Ragga || #house #tropicalhouse
Utwór wyszedł 7 września. Swoją wersję posiadam jakieś 3 tygodnie i do dzisiaj mi się nie znudził. Nadaje świeżości zmęczonemu Kygowskimi dźwiękami tropical housowi. Taka ciekawostka - Ragga po szwedzku to podróż, a ragga upp - podrywać :P

2. BRKLYN feat. Lenachka - Steal Your Heart (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse
Wpisałem miejsce drugie, ale uważam go jako numer 1 ex aequo z kolejną produkcją na liście. Świetny wokal i tekst piosenki. Wybitny dla tego gatunku drop, w którym czuć mega powiew świeżości. Brzmi podobnie do
Runaway od Galantis, ale wieje jednak od niego inny klimat.

1. SAINT WKND, INGLSH - Lost (Runaway) (Original Mix) || #house #deephouse
No i mamy nasz numer jeden. Wybitny wokal, tekst + drop (podobny do kultowego
Ringo od Joris Voorna). Jedna z moich ulubionych produkcji w tym roku i zapewne wysoka pozycja na mojej corocznej liście top100 edm. Now I’m missing you like a runaway_ . Ciekawe, czy pewna osoba tu czasami zagląda hmm. ()

Zapraszam do komentowania, dzielenia się świetną muzyką. Mam nadzieje, że ten wpis pobije liczbę plusów jeżeli chodzi o ten tag, fajnie by było, a ja miałbym większą motywację do działania :D.

Link do paczki part 1
Link do paczki part 2

#edm #muzyka #muzykaelektroniczna #umf
  • 4
@Delus: Pozycja 25 mogłaby być wyżej. Z 1 chyba muszę się osłuchać bo jakoś nie pasuje mi na tym miejscu ;)

IMHO brakuje tutaj kilku ciekawych tracków wartych wspomnienia np. świetny remix EDX do megahitu Sugar od Schulza (dodaję jako załącznk) a także paru trapowo ciekawych kawałków:

KSHMR & BASSJACKERS feat. SIRAH - Memories (SickStrophe Remix)
Świetny remix do kawałka nr 2 z wydania 36 Twojej listy :)

MorrisCode x S.S.