Gorące dyskusje ostatnie 12h

Zandberg z RiGCzem.
    Piękny jest bół dupy części jego tęczowego elektoratu, bo ośmielił się skryrykować Izrael.
    #bekazlewactwa #izrael #4konserwy #neuropa

odpowiedzi (58)

• odpowiedzi (9)

Jakby ktoś mnie pytał kogo oskarżam o wydarzenia w Izraelu i Palestynie (wiem to ja dzwonie) to mam krótką odpowiedź:

Religia i nacjonalizm.

Dwa raki, które toczą ludzkość od pokoleń. Przekonanie że moja wiara w zmyślone plemienne bóstwo z pustyni jest lepsza niż ich wiara w zmyślone plemienne bóstwo z pustyni. Mój naród jedzący falafel i hummus jest lepszy niż ich naród jedzący... falafel i hummus. Przecież to jest absurd.

XXIw. samoloty, telefony komórkowe, media społecznościowe, ludzkość szykuje się do lotu na Marsa. A tymczasem jakieś brainlety mordują się nawzajem, bo różni ich wiara w wymyślone bajki i konstrukty typu naród. Pewnie takiego Eliahu z Telaviwu i Muhhamada z Gazy więcej łączy niż dzieli. Obaj lubią jeść to samo żarcie, oglądają się za panienkami na ulicy, grają w gierki i kopią piłke z kolegami. Potem do głów wtłaczane są im religia i nacjonalizm i przekonanie że ich religia i nacja mają większe prawo do kawałka piasku latającej w kosmosie skalistej kuli i tamtych drugich trzeba by się pozbyć.

Religię i nacjonalizm na śmietnik historii.

#izrael #palestyna #wojna #neuropa
    pokaż całość

odpowiedzi (35)