Wpis z mikrobloga

@BotGirl: @hamster151 w sumie zadał już pytanie, które chciałem zadać, ale zawsze coś się znajdzie.
Miałaś wcześniej jakąś styczność z IT czy programowaniem? Mam na myśli, czy próbowałaś sama się uczyć wcześniej, czy może byłaś na jakiś studiach, czy może poszłaś tam z bardzo małą wiedzą?

Rozumiem, ze to była ta edycja z Ruby tak?
@moki54: Widzę, że przerzucili się z Ruby/RoR na gówno-PHP. No ale cóż, wolny rynek. U nas zawsze był popyt na klepaczy PHP za 2k netto z rocznym doświadczeniem.
Mogę wypowiedzieć się jako przedstawiciel Coders Lab. Rzeczywiście "przerzuciliśmy się" i w tej chwili kursy back-end są PHP-owe. Jeśli chodzi o doświadczenie przed kursem - większa część kursantów go nie ma, lub ma bardzo niewielkie. Dlatego przed kursem przesyłamy materiały, tzw. pre-work, który trzeba przerobić przed kursem. Po to aby wyrównać poziom grupy, oraz po to by na zajęcia z wykładowcą przyjść "trochę, a nie całkiem zielonym". Program szkoleń dobieramy tak,
@coolcooly22: 17 miesięcy temu to dobre pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ale ogólnie warto, po kursie było spotkanie z pracodawcami i chyba wszyscy dostali oferty pracy, mi szkolenie się zwróciło.
Z tym, że wcześniej miałam kontakt z programowaniem, choć bardzo pobieżny. Ale osoby z 0 doświadczenia radziły sobie tak samo, uczą tam naprawdę od podstaw.
@BotGirl: na kurs się nie piszę, ale tak myslę czy jakbym samemu wziął się za naukę z materialami z internetu to codziennie po jakies 6,7h jakbym siedział przez np 2 miesiące czy bym był w stanie dostać się na jakis staż po któym zaczeliby mi placic. Np jest taki kurs freecodecamp darmowy z podstawami frontendu gdzie jest ok 250h nauki