Wpis z mikrobloga

Nosicie na szyi jakieś krzyżyki czy coś w tym rodzaju? Waham się bo z jednej strony chcę nosić jako coś co będzie mi stałe przypominać, oraz jakaś formę demonstracji wiary, z drugiej obawiam się że będzie jak jakiś talizman/amulet a chrześcijaństwo powinno być widoczne przez czyny a nie biżuterię. Opinia zarówno katolików jak i protestantów miłe widziana.

#chrzescijanstwo #katolicyzm #protestantyzm
  • 14
@Quavitor: Czasami nosze krzyż, taka forma pokazania że jestem chrześcijaninem, raczej nie przynosi mi to żadnych korzyści, więc trudno by stawało się amuletem.
@Quavitor:

oraz jakaś formę demonstracji wiary


"Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie."

Chyba, że będzie schowany, to ok.
@Quavitor: ja noszę swój wspaniały krzyżyk z bierzmowania, który dostałem od świadka. Wcześniej nosiłem zwykły medalik albo krzyżyk, nie pamiętam dokładnie. Krzyżyk nosisz na szyi pod ubraniem, a nie na pokaz.

Muszę też przyznać, że byłem w tym roku na pielgrzymce i z tego co widziałem (podczas mycia się), to większość nie miała medalika/krzyżyka. Trochę mnie to zdzwiło