•  

  6 600 - 1 = 6 599

  Tytuł: Marsjanin
  Autor: Andy Weir
  Gatunek: Science-Fiction
  ★★★★★★☆☆☆☆

  Mireczki polecały wszem i wobec. Amerykanie mówili że 10/10. Ridley Scott zachwycił się tak, że wraz z Mattem Damonem postanowili zrobić z tego film. Czy mieli racje?

  No trochę tak. To świetna książka, by zacząć przygodę z Si-Fi. Lekka, przyjemna, śmieszkowa i pełna ciekawych informacji. Ale jednak mimo wszystko czy można to porównać do początkowych rozdziałów "Edenu" Lema? No nie za bardzo.

  I nie chciałbym być tu źle zrozumiały. Andy Weir wykonał kawał dobrej roboty. Książka jest spójna, ciekawie napisana i pełna świetnych pomysłów. Tyle tylko że jest filmowa w hollywoodzkim ujęciu tego słowa. Pełna rozmachu i podniosłego uczucia, które czujemy oglądając Transformersy czy grając w nowego CoDa.

  Polecam na początek przygody, polecam każdemu kto chciałby zacząć przygodę, polecam każdemu kto chciałby odpocząć od ciągłego czytania kryminałów. Tacy czytelnicy na pewno nie będą zawiedzeni. A co do starych wyjadaczy gatunku... I tak to pewnie połknął ją w jeden wieczór. I bardzo dobrze, czasem trzeba się po porostu zrelaksować i odpocząć.

  #bookmeter

  Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania

  pokaż spoiler Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
  Pobierany jest zawsze ostatni wynik
  Patrzcie! Cycki! ==>> ( . Y . )