•  

  Wielu wykopowiczów się żali na populizm Dudy i JK ale ma on jedną przewagę nad strategiami Kukiza czy Korwina - działa.

  Chylę czoło przed Kaczyńskim, facet świetnie odrobił lekcję PRu. Wystawić kandydata nieskojarzonego z JK który złoży obietnice i ich projekty, ale parlament PO je oczywiście odrzuci.

  Manewr niczym z House of Cards. Korwiniści uczcie się - tak się wygrywa wybory w Polsce. Nawet Kaczyński mimo kompleksu przywódcy i bycia upartym jak osioł to zrozumiał. Hasłami typu "wszystko sprywatyzujemy i będziecie płacić" można coś osiągnąć może w USA. W Polsce, kraju w którym 90% ludzi chce mieć wszystko za darmo, opłacane przez państwo, dostaniecie najwyżej tyle procent ile jest alkoholu w piwie.

  #duda
  #emerytura
  #korwin
  #kaczynski
  #pis

  +: N.....t, Cervantes006 +6 innych
  •  

   Hasłami typu "wszystko sprywatyzujemy i będziecie płacić" można coś osiągnąć może w USA. W Polsce, kraju w którym 90% ludzi chce mieć wszystko za darmo, opłacane przez państwo, dostaniecie najwyżej tyle procent ile jest alkoholu w piwie.

   @lerner: Sugerujesz że Korwin i jego zwolennicy powinni zostać socjalistami żeby tylko wygrać? Masz ty rozum i godność człowieka?

  •  

   @lerner: Żeby wpaść na to co nazywasz "Manewrem niczym z House of Cards" i "świetnie odrobiona lekcją z PRu" nie trzeba być nawet przeciętnie inteligentnym, ale trzeba być oszustem

  •  

   Sugerujesz że Korwin i jego zwolennicy powinni zostać socjalistami żeby tylko wygrać? Masz ty rozum i godność człowieka?

   @gupilogin: nie, sugeruję że trzeba spojrzeć na kogo głosują Polacy i dobrać taką strategię żeby ich nie zrazić. Zamiast agresywnej retoryki przedstawić jak by na tym zyskał przeciętny Polak. Np wprowadzamy konkurencje w słuzbie zdrowia żeby kolejki do lekarzy były mniejsze. Przykładowo.
   Małymi krokami wprowadzać zmiany, nie zrazić do siebie pół kraju.

   Żeby wpaść na to co nazywasz "Manewrem niczym z House of Cards" i "świetnie odrobiona lekcją z PRu" nie trzeba być nawet przeciętnie inteligentnym,
   wyniki antysystemowców przez ostatnie 20 lat temu przeczą.

   trzeba być oszustem
   po prostu politykiem, tak to wygląda i mam wrażenie że jeszcze zbyt mało osób to rozumie.

   +: t..........o, tyrald
  •  

   @Detal: 2015 rok. Ludzie dalej myślą, że w polityce da się funkcjonować bez oszustw. Jako przykład, podają wielokrotnego zwycięzce w wyborach parlamentarnych: Janusza Korwin-Mikkego. Głosiciela jednej z najpopularniejszej idei na świecie, wolnego rynku, który stoi tuż obok socjalizmu. Tylko wszyscy zadają sobie pytanie, dlaczego Polacy głosują na zakłamany wolny rynek w postaci PO, a nie na jedyny prawdziwy, w postaci partii KORWiN?

   +: l....r
  •  

   @lerner: Użyje mało kulturalnego porównania: kobiety mogą się cieszyć, że zostały dobrze wyruchane przez mężczyznę, ale wyborcy nie powinni się cieszyć, że zostali dobrze wyruchani przez polityków.

   To, że dobrze komuś doradza agencja PRowa, nie znaczy, że będzie dobrze dbał o interes państwa i jego obywateli.

  •  

   @lerner: JKM od zawsze twierdził, że Jarosław Kaczyński jest bardzo dobrym taktykiem. Teraz jego partia ma ze 30 mln dotacji rocznie z pieniędzy ukradzionych podatnikom więc tym łatwiej mu być bardzo dobrym taktykiem. Do wystawienia Dudy nie trzeba było super inteligencji. JKM też nie chciał startować na prezydenta i proponował Ziemkiewiczowi by ten był wspólnym kandydatem KNP i KORWiN ale Ziemkiewicz się nie zgodził. Zarówno kampania do europarlamentu jak i kampania prezydencka, jak na możliwości finansowe drużyny Korwina, były bardzo dobre.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora