Wpis z mikrobloga

Anglia słynie z wielu absurdów, ale takich które zamiast denerwować, rozśmieszają.

Dzisiaj miałem zabawną sytuację kiedy byłem w magazynie pewnej firmy stolarskiej kupić pare desek. Niestety deski (4m) nie mieściły się do mojego #bmwsorka więc poprosiłem Johna, czy nie może mi ich przyciąć do 2 metrów.

John odrobinę się zmieszał po czym odpowiedział po cichu:
- Ale my nie możemy używac piły..
Próbowałem powstrzymać się od prychnięcia, co oczywiście mi nie wyszło. Wiedziałem w końcu, że zasady health & safety w tym kraju są dziwne, ale że aż tak? STOLARZE NIE MOGĄ UŻYWAĆ PIŁY!?
- Ale możemy Ci pożyczyć piłę!
NO ZAJEBIŚCIE BULWO xD A #!$%@?, wziąłem tą piłe, poprosiłem jedynie o metr.

John pośpiesznie przyniósł mi piłę i zaczął wyciągać metr, wyciągnął go niemal całego i zapytał swojego starszego kolegi Nigela:
- Ej, ile to jest 2m?


Następnie zaczęli przyglądać się jak zaczynam przepoławiać deski.
Wtem, rozpoczęła się między nimi konwersacja:
- Nigel, dlaczego my w ogóle nie możemy używać tu piły?
- Pamiętasz Dave'a?
- Ten co pracował u nas? Tak, co się z nim stało?
- Uciął sobie palce piłką..

I koledzy wrócili do cichego oglądania mojego banana na twarzy podczas zmagania się z piłką i drewnem.

Na koniec spakowałem deski, podziękowałem i rzuciłem:
- Panowie uważają na palce xD

I odjechałem w stronę zachodzącego słońca.

THE END.

#truestory #coolstory #uk #anglia #healthandfuckingsafety
  • 13
@sorek: kupiłem angielski mikser.
Ma dwa zabezpieczenia żeby nikt sobie rąk nie #!$%@?ł.
Drugie irytuje mnie szczególnie, bo nie zmielę bez zamknięcia pokrywy.
Owy dekiel przy zakręcaniu naciska tak cienki knefel, że nie sposób go wcisnąć i przytrzymać paznokciem. #!$%@? z ich bezpiecznymi wynalazkami. Drugie USA ()

@sorek: W polsce w niektórych korpo też już ludzie z BHPu wpadają w lekką paranoje, że wszystko ich może zaatakować i zabić. A potem chodzę po zakładach i widze takie perełki:
- "Używając schodów trzymaj sie poręczy" (wraz z piktogramem jak kolo ze schodów spada)
- "Nalewając wode z czajnika nie trzymaj kubka ręką" (również piktogram - wysokiej temperaturze)

I tak moim faworytem są lustra (a to przed wejsciem na hale,