Wpis z mikrobloga

Tam dam dam, ta da da dam....
Dzisiejszy wpis sponsorują :
- literki : "$$$"
- liczba : "14"
oraz
- twórcy standardu #obd

Tam dam dam dam, ta da da dam - tutaj można sobie włączyć podkład z ulicy sezamkowej

Minęło 14 dni naszego pobytu, na spalonej słońcem australijskiej ziemi. eeee, znaczy spalona słońcem to może ona jest, ale chwilowo słońce udało się na ciepłe wakacje na półkuli północnej i niestety w #australia jest ZIMNO! Pogodo, czemuż mi to czynisz? Ledwie człowiek uciekł od mrocznej i deszczowej #irlandia , a już trafia w niewiele lepsze warunki meteo. Nic to, po weekendzie ma się poprawić .

Ale nie o tym miało być. Miało być mikro podsumowanie wydarzeń z ostatnich 2 tygodni (stąd sponsorem liczbowych jest dziś 14), jednak wyszło mi że nie bardzo jest co podsumować. W zasadzie, postępy są zgodne z moim prywatnym harmonogramem misji #czasnaaustralie .
czyli :
ubezpieczenie zdrowotne załatwione
konto w banku aktywowane, karty odebrane
Szanowna Małżonka ( aka #rozowypasek ) na lekcje języka zapisana. Tutaj mała dygresja : dla legalnych emigrantów, rząd #australia zapewnia program podnoszenia kwalifikacji językowych zwany AMEP. Program jest na tyle dobrze pomyślany, że zapewnia również opiekę nad dziećmi, w dniach w których dorosły uczęszcza na lekcje. Zatem, okazało się że zupełnie przypadkowo, będziemy mogli zapewnić naszej córce ( lvl 3) nieodpłatne przedszkole. #wygryw, bo normalnie jest to dość kosztowne, a początki finansowo bywają trudne.

Dochodzimy do ostatniego punktu ($$$)
Podpisałem dziś umowę z pracodawcą! Kilka dni temu pisałem o udanej rozmowie kwalifikacyjnej. Niestety oferta któraą mi przedstawiono w tej #pracazagranica nie była porywająca. udałem się zatem do firmy, celem jej przedyskutowania i ... utargowalem 20% więcej! nadal nie jest to krocie, jak na tutejsze warunki mocno przeciętnie, ale pozwoli nam to na w miarę spokojne życie przez jakiś czas.

Następne w kolejce : dach nad głowy i toczydełko spalinowe.
Ktoś ma ładne mieszkanko w pobliżu centrum #sydney do wynajęcia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 22
ale chwilowo słońce udało się na ciepłe wakacje na półkuli północnej ...


@aloalo83: Oj colego, już od dwóch dni słońce jest częściej na południowej półkuli niż na północnej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w sumie to nie na tylko nad.
A i tak się nie bulwersuj, faktycznie przesadziłeś z tymi tagami
@rzet: narazie mieszkania w sensownej odleglosci od centrum. Tutaj wszedzie daleko, auta chwilowo brak, a zona twierdzi ze po lewej stronie prowadzic nie bedzie.
@rzet: komunikacja miejska jest rewelacyjna ( choc droga) , generalnie nie mam nic przeciwko smiganiu transportem publicznym, ale powyzej 30 minut 2 razy dziennie bedzie uciażliwe. Obecnie do centrum mamy 1h25min i jest masakra.
@StartedFromTheBottomNowWeAreHere: ty mi zielonka nie będziesz mówić jak żyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie takie "osiągnięcia" w obserwujących miałem, wpis jest zasrany tagami, do czego nawet autor się przyznał

osobistego tagu nie wypatrzyłem pierwotnie w tym zalewie, w końcu się udało to sobie zbanowałem tag i teraz niech sobie spamuje czym chce, niemniej skoro prowadzi osobisty tag to mógłby już nie spamować innych