Wpis z mikrobloga

Nie polecam instalować #windows XP obok #windows10
Zjadło mi WSZYSTKIE partycje, poza tej pustej WinXP ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Stąd pytanie do #komputery #informatyka #dyski jak je odzyskać? Live CD Ubuntu pokazuje pustą przestrzeń na dysku, gotową do utworzenia partycji, a płyta z #windows8 nie daje rady z automatyczną naprawą. Jakieś porady? Bardzo mi zależy by wszystko odzyskać, bo ostatni backup mam sprzed 4 miesięcy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  • 12
@M4ks: No ja nie wiem. Po prostu utworzyło normalnie obok partycję, a pozostałe zniknęły. Nie robiłem żadnego formata i miałem wcześniej pustą przestrzeń ~15GB, z której utworzyłem partycję dla XP
@TheLaw: Miałem w VirtualBoxie, ale tam nie chodziły sterowniki do flashowania Nokii (w sensie szło przez 10 do XP i nie było to wygodne), więc postanowiłem postawić obok...

No ja nie wiem. Po prostu utworzyło normalnie obok partycję, a pozostałe zniknęły. Nie robiłem żadnego formata i miałem wcześniej pustą przestrzeń ~15GB, z której utworzyłem partycję dla XP


@Matlaw: czyli wybrales tryb automatyczny i zdziwiony, ze zrobil po swojemu.
@TheLaw: większa moc obliczeniowa jak zainstalujesz Windowsa XP na fizycznej maszynie niż na wirtualnej.
@Matlaw: zawsze instalujesz od najstarszej wersji systemu do najnowszej, wtedy nie ma problemów ;)