Wpis z mikrobloga

Jest sprawa, tej.
Miałam kilkuletnią przerwę w nauce niemieckiego, a swego czasu coś tam nawet kumałam.

Szukam najlepszej opcji, żeby przypomnieć sobie podstawy, a potem dalej się szkolić.
Nie mam doświadczenia w korzystaniu ze szkół językowych, więc zwracam się z pytaniem:

czy ktoś z Was zna kompetentnego, sprawdzonego korepetytora, przede wszystkim wymagającego i z doświadczeniem, nie dającego się zagadać podczas zajęć lub korzystał z jakiejś szkoły języków obcych, która jest warta polecenia?

thx :)

#poznan #niemiecki #naukajezykow #korepetycje
  • 7
@89mk: Przed kursem przypomnij trochę słownictwo, sporo daje i nie trzeba płacić za coś, co można zrobić w domu. Dobra metoda to Supermemo (wychodzi całkiem tanio, ale lepiej brać program niż przez sieć). Po ok. 3 mc widać znaczną poprawę. Wtedy kurs żeby ogarnąć całą resztę. Korepetytora/szkoły nie polecę, bo nie jestem z Poznania (sam robiłem w Goethe Institut w Warszawie).
Podstawy gramatyki fajnie są wyjaśnione w Pons - Niemiecka gramatyka
@tony_rogalik: Bęzę znam, mam i czasem zaglądam. Problem polega na tym, że potrzebuję kata, który będzie ode mnie dużo wymagał. Trudno mi się samej zmotywować i systematycznie uczyć bez osoby, która będzie to kontrolować ;)
@Severini: thx, sprawdzę :)