•  

  RT: - Robert del Picchia sprawozdawca komisji francuskiego senatu powiedział że sprzedaż Mistrali do Rosji zablokowano w wyniku silnej presji z natowskich krajów Europy wschodniej. Polska miała grozić zawieszniem negocjacji w sprawie zakupu śmigłowców Caracal.
  To nie pierwsza taka sugestia. Jakiś czas temu jeden z prorosyjskich polityków francuskich napisał w kontekscie mistrali na Twitterze że Francja (ewentualnie Hollande nie pamiętam już jak to napisał) jest marionetką Polski.

  I teraz tak -
  -Jeśli to prawda to działania Macierewicza który zapowiada że po przejęciu władzy przez PiS umowa zakupu Caracali nie dojdzie do skutku mogą realnie rzutować wiarygodność Polski. To bedzie prawdziwa wpadka a nie rzekoma zdrada w ramach Grupy Wyszehradzkiej.

  #rosja #francja #armia #wojsko #smiglowce #caracal #pis #prawoisprawiedliwosc #macierewicz

  +: willard, f......t +5 innych
  •  

   @szurszur: na wiarygodność Polski? po pierwsze: nie wiemy co jest tutaj czym, tylko znamy jakieś medialne doniesienia. Po drugie: czy jeśli w demokratycznych wyborach wygrywa partia o innych priorytetach to czy to podważa wiarygodność tego kraju? po trzecie: na serio myślisz, że Francja nie sprzedała Mistrali do Rosji bo Polska jej groziła? xd

  •  

   @stefekburczymuha: Kontrakt na śmiglowce jest wiecej warty. A będa jeszcze kolejne przetargi.
   Wcale nie wykluczone ze Francuzi po prostu policzyli pieniadze a Mistrale i tak sprzedaja do Egiptu.