Wpis z mikrobloga

Nieczęsto udzielam się na mirko, ale tym razem piszę, bo mam prośbę. Mirki i Mirabelki, proszę, kiedy przejeżdżacie samochodami przez wsie, przejeżdżajcie z rozwagą. Rozglądajcie się po poboczach i jedźcie ostrożnie. Dzisiaj przez jakiegoś wiejskiego rajdowca zginęła moja kotka. Mieliśmy ją od małego kociaka. Rodzice znaleźli ją ledwo żywą, zarobaczoną i zabiedzoną. Wtedy udało nam się ją odratować i wyrosła nam na niesamowitego kota. Reagowała na imię i przychodziła na zawołanie, biegała za domownikami jak pies i spała w łóżku. Uwielbiała łapać liście. Miała niecałe 2 lata i gdyby nie jakiś wariat drogowy, mogłaby żyć jeszcze kupę lat. Niestety, w starciu z samochodem nie miała szans. Dlatego proszę - zwolnijcie jadąc przez wsie! Mojej Czesi już to nie pomoże, ale może dzięki temu uratujecie jakieś inne kocie życie.
#koty #kot #kierowcy #prosba ##!$%@? #feels #smierc #smutno
  • 6
@KafkaArt: nie trzeba być wariatem, koty są głupie i same wbiegają pod samochody. To chyba wynika z ograniczonego widzenia peryferyjnego. Jednego tak przejechałem, bo ruszyłem po tym jak się zatrzymałem żeby go przepuścić, on też stop, niestety później ruszył razem ze mną. Za drugim razem podobna sytuacja, ale nauczony przykrym doświadczeniem wiedziałem, żeby gnojowi nie ufać i zatrzymałem się dwa razy (jakkolwiek dziwnie to nie brzmi), przez co kot być może
@plnk: oznaczają teren i wbiegną nawet pod auto jak je będą widziały, byle spróbować przebiec. Do
@KafkaArt: Twój kot stwarza zagrożenie. Stwarzał. Nie trzeba nawet szybko jechać, ale kot może skądś nagle wyskoczyć kierowca się wystraszy odbije w druga stronę, prosto na matkę z dzieckiem. Co wtedy?
@plnk: Ty się chociaż się zatrzymałeś, kierowca który potrącił mojego kota nawet się nie próbował.
@ttinyowski: Kierowca jechał tak szybko, że i bez kota stwarzałby zagrożenie. Ja apeluje żeby jeździć ostrożniej dla bezpieczeństwa wszystkich. Nie tylko "matek z dziećmi" - wszystkich.
@Jojne: Nie da się upilnować wychodzącego kota na wsi, tak jak zauważyłeś - to nie jest pies.