Wpis z mikrobloga

Mirasy,
Kupiłem Xboxa360 z JTAG/RGH, zainstalowałem (Horizonem) na wbudowanym dysku XeXmenu, na pendrivie mam FSD.
Jednak nie wykrywa mi dysku wewnętrznego 2,5' ktory chce wlozyc (60GB). Dysk wczesniej formatuje na FAT32. W oryginalnym dashu Xboxa pokazuje ze dysk niesformatowany a w XEXmenu nie widzi tego dysku.
Macie jakieś pomysly co moze być?
Dysk sprawdzony i w PC działa.

#xbox #xbox360 #konsole
  • 8
@wojuturek: kolego, nie głoś bzdur - mireczek ma konsole z RGH, zatem moze sobie załadowac dowolny dysk, te ogranieczenie o którym wspomniałeś dotyczy konsol nieprzerobionych, do samodzielnego stworzenia sobie dysku 'do xboxa' - wtedy musial to byc konkrety model WD z serii bevt, dalo sie go ogłupic by udawal oryginalny dysk i nieprzerobiona konsola go przyjmowała. Takich ograniczeń nie ma przy tworzeniu sobie dysku usb 'do xboxa', moze to byc przecież
@yacolek
Oryginalnego dysku 4GB nie chce ruszać. Chciałem włożyć ten 60GB do konsoli jako dodatkowy dysk na którym miałbym FSD i kilka gier. Z oryginalnego dasha wchodziłbym do XEXmenu, z XEX na dysk uruchamiał FSD i spod FSD gry.
Formatowałem już chyba 3em programai na FAT32 ale nigdy z poziomu FSD nie widać tego dysku.

W tym easus partion master (jeszcze nie uzywalem) to utworzyć partycje FAT32 primary czy logic?
@cfany: primary.

Skoro masz 'dysk 4gb' to zapewne masz slima z wbudowaną pamięcią? Wtedy mozesz ten dysk wlozyc w miejsce dysku, bo te 4gb to chyba flash na płycie glownej przeciez, a miejsce na dysk jest puste. Wtedy moglbys dowolny dysk tam miec, nawet i 2tb jak sie zmiesci wysokosciowo, formatujesz jak mowilem w dashboardzie oryginalnym i dziala. A taki dysk warto miec, niektore gry wymagają instalacji na dysku wewnetrznym i
@yacolek tak mam slima i te 4GB to jest wbudowane. Te 60GB chciałem włożyć w miejsce na dysk do konsoli. W oryginalnym dashbrodzie jak go zainstaluje i sformatuje to widać tylko 32GB. Tak jak pisałeś pewnie wina starszej wersji.
@yacolek faktycznie pokazuje teraz 60gb dzieki. Mam pendrive 128gb jak go sformatuje na fat32 zwby wrzucic gry to dzieja sie dziwne rzeczy tzn znikaja pliki. Miales taki przypadek?
@cfany: nie miałem, ale wygląda mi to na jakiś fake pendrive z chin, nie kupiles go na allegro za grosze? sprawdz jakims testerem, moze to na serio mniejszy flash :P

No widzisz, to teraz masz dysk tak jak byc powinno, mozesz sobie idąc tym poradnikiem 'naprawic' emulator pierwszego xboxa, jesli chcialbys pograc w starsze gry :)