Wpis z mikrobloga

Mireczki... pytanko mam głównie do wszystkich związanych z #budownictwo , ale i nie tylko..

Planuje budowę domu o takiego http://extradom.pl/projekt-domu-noelia-bis-2m-WOK1052

Zastanawiałem się nad technologią budowy bo w końcu cebula motzno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Słyszał ktoś z was, spotkał się z technologią #thermomur #izidom lub tym podobne budowanie przy pomocy styropianu?
Druga sprawa to jakie ogrzewanie zastosować w domu wybudowanym w takiej technologii? Napaliłem się na pompę ciepła z instalacją pionową, ale nie wiem czy warto...

POMOCY!! (,)

#budowa #ogrzewacze #dom #architektura #kiciochpyta
  • 9
@kolek92: chciałbym żeby to było tanie w utrzymaniu... Ale boje się przeinwestować... Rozmawiałem z gościem który stawia takie domy i powiedział że z rekuperatorem i oknami 3-uj szybowymi nie opłaca się wsadzać pompy ciepła tylko ogrzewanie elektryczne (małe zapotrzebowanie domu). Ale kurde.. na hasło prund dostaje gęsiej skórki, bo kojarzy mi się z mega kosztami( ͡° ʖ̯ ͡°)
@jaqo1989: W prąd sie lepiej nie pakować, bo różnie z tym ogrzewaniem jest, zazwyczaj wychodzi drogo. Najlepiej gazowe, a jak masz na ulicy sieć gazową to już w ogóle bajka
@papciu: o proszę jaki kotlecik (ʘʘ)

Po wielu za i przeciw i zdając sobie sprawę, że nie będę miał nikogo do pomocy (więc oszczędność na kosztach murarza odpada), że po rozmowie z murarzami którzy po gadkach że oni nigdy tym nie robili ale jak się uprę to spróbują za stawkę taką jak normalnie z metra biorą to sobie odpuściłem.

Ostatecznie zdecydowałem się na tradycję.. tzn:
fundamenty -
@jaqo1989: Dzięki za obszerny komentarz :) Trochę już czasu minęło, więc liczę na to, że jest więcej ekip stawiających chaty thermodomem/izodomem ;)

Założenia mam bardzo podobne jak Ty kilka lat temu tj. izodom+rekuperacja+pompa+fotowoltaika
W poniedziałek będę gadał z kierownikiem i oficjalnie rozpoczynam cały ten ambaras :P Mam nadzieję, że się uda coś ogarnąć z tym izodomem, bo wizja szybkiej budowy pasywnego domu i ogólnie wszystkich tych hejtowanych przez januszy technologii niesamowicie