Wpis z mikrobloga

Mireczki!
Proszę was o pomoc. Który laptop wybrać. Jutro muszę kupić jakiś z tych dwóch. Który byście wybrali? Ktoś się zna i powie jakie są różnice (tylko bez podś#!$%@?) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Droższy 5299 zł , i7 4720HQ, 960M
2. Tańszy 4999 zł, i7 4710HQ, 860M

1. http://www.mediamarkt.pl/warszawa-marki/notebook-lenovo-y50-70-59-443100-444724,id-1069100
2. http://www.mediamarkt.pl/warszawa-marki/notebook-lenovo-y50-70-59-440253,id-1022623

z benchmarków tańsza wersja jest ciut wydajniejsza ale nie wiem właśnie gdzie jest haczyk i dlaczego jest tańsza.

FAQ nr. 1 - Tak to musi być sklep nie dla idiotów.
Pomocy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#laptopy #komputery #cokupic #informatyka #sprzetkomputerowy #pytanie #kiciochpyta
  • 20
@pizzaman: roznia sie minimalnie prockiem i troche karta. drozszy ma lepsze, wiec nie wiem skad zes wzial te benchmarki. do tego drozszy ma matryce IPS (szersze katy widzenia). sam ocen, czy ci sie oplaca dokladac te 3 stowki. roznicy w procku nie odczujesz, w grafice raczej tez zbytnio nie - imho lapki i tak nie sa do grania
@pizzaman: Kup w "Euro RTV" nie kupuj w media market. Dadzą Ci kredyt na kartę kredytową, tam mają #!$%@? księgowanie, raz się księguje a raz nie. W mediach mają Santandera, o ile nie proponują Ci rat 0% to własnie dostaniesz kartę kredytową. W Euro idziesz, bierzesz raty (weź ubiezpieczenie) i w momencie jak rezygnujesz z ubezpieczenia to płacisz sobie elegancko 20 rat 0%. Ja własnie tak zrobiłem i wziąłem też y50
@pizzaman: To pszypał. W sumie radziłbym zapytać się kogoś bardziej kompetentnego, bo ja się totalnie nie znam na bankowości, a na x-komie jest chyba co najmniej 1%.

Wiem tylko tyle, że na allegro PayU ma 0%, ale nie wiem czy Cię ta opcja interesuje.
@pizzaman: X-kom też trochę zdziera, bo do zaproponowania mają bodaj Alior Bank i złodziejski procent. Mnie chcieli dać kompa na 17%...
To, że oni ci tak na infolinii powiedzieli nie znaczy, że sklep w którym akurat dokonasz zakupu będzie taką opcje miał. Fakt, ja kupowałem dosyć dawno temu ale w tamtym momencie "nie mieli" sprzedaży ratalnej a jedynie w formie karty kredytowej, którą odradzam Ci z miejsca jako były pracownik działu